HC ENERGIE KARLOVY VARY - DYNAMO PARDUBICE 3:5 (2:1, 1:3, 0:1).
Branky a nahrávky: 3. Flek, 11. Gríger (O. Beránek), 32. Vachovec (M. Rohan, Sičák) – 1. Rolinek (Tomášek), 28. Ovčačík (Nahodil, Bárta), 35. J Sýkora (Tomášek), 36 T. Sýkora (Nahodil), 50. Rolinek (TS). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8 + Skuhravý 10 min. osobní trest, Harant 10 minut a do konce utkání (oba KVA) a Trončinský (PCE) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Střely na branku: 32:14. Diváků: 3724.

Sestavy - K. Vary: Honzík (36. Závorka) – Sičák, M. Rohan, Harant, Baránek, Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Kindl, Tuominen, Gorčík. Trenéři: Tlačil a Antonik. Pardubice: Růžička – Čáslava, Schaus, Ovčačík, Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Zajíc – Rolínek, Nahodil, P. Sýkora – Hubáček, Špirko, J. Sýkora – Bárta, Tomášek, Beran – Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Tomu se říká zlaté body! V zápase, kde domácí byli střelecky mnohem aktivnější, nakonec uspěli hosté z Pardubic. I když vývoj spíše připomínal přetlačovanou. Hosté se ujali vedení hned v 1. minutě, když kapitán Rolinek zužitkoval námaz od domácích - 0:1. Pak se ale dvakrát prosadili Západočeši, také oni trestali nepřesnosti v obraně soupeře - 2:1.

 V polovině zápasu nejprve Pardubičtí srovnali, když v bráně skončil puk nahozený od modré Ovčačíkem. Domácí ještě jednou a naposledy vedli po jemné teči Vachovce - 3:2. Pak se odehrál klíčový zvrat. Ján Sýkora z rychlého protiútoku srovnal a o chvíli později Petr Sýkora střelou z mezikruží vyhnal z karlovarské branky gólmana Honzíka - 3:4.

V závěrečné části se Pardubičští úspěšně ubránili i pětiminutové přesilovce soupeře. Navíc dokázal ujet do nájezdu Rolinek. Byla ale faulován a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil - 3:5.

Pardubičtí hokejisté udělali v Karlovách Varech důležitý krok k záchraně, ale musí ho potvrdit v úterý na vlastním ledě. „Žádný zápas v baráži není jednoduchý. Ať se jedná o druhý pátý, nebo desátý. V play-off se hokejem bavíte. Baráž je ale o život. Musíme potvrdit v domácím prostředí body z Karlových Varů. Pokud se nám to nepodaří, tak jsme tam, kde jsme byli," varuje Rolínek před myšlenkami, že už mají Pardubice záchranu jistou.

Hlasy trenérů
Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Zápas jsme nezvládli. Měli jsme špatný vstup a hned v prvním střídání jsme dostali gól. Podařilo se nám to otočit na 2:1, vedli jsme i 3:2, ale pak přišel další zlomový okamžik, kdy jsme během pár vteřin dostali dva góly a soupeř se dostal do vedení. Dalším důležitým okamžikem byla dlouhá přesilovka, se kterou jsme si stejně jako s početními výhodami v závěru nedokázali poradit. Proto jsme dnes prohráli."

Pavel Marek (Pardubice): "Byl to neskutečně těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup, ale pak jsme prohrávali. Dnes musím celému týmu poděkovat za ohromnou bojovnost a nasazení v zápase. Ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených hráčů a hrstka kluků to dokázala odbránit. Před nimi musím jen smeknout, protože oslabení bylo náročné a dlouhé. A kluci zvládli ubránit výsledek. Vítězství si ceníme."

Dnes se ještě hrálo:
Jihlava - České Budějovice 5:1.

Tabulka

1. Jihlava 9 2 5 0 2 25:20 16
2. Pardubice 9 3 1 3 2 28:26 14
3. Č. Budějovice 9 3 1 2 3 17:22 13
4. Karlovy Vary 9 2 1 3 3 24:26 11


Do konce baráže zbývá sehrát:

v úterý 18. dubna (10. kolo):
Pardubice - Karlovy Vary (od 18 hodin), České Budějovice - Jihlava.

v pátek 21. dubna (11. kolo):
České Budějovice - Pardubice, Jihlava - Karlovy Vary.

v neděli 22. dubna (12. kolo):
Pardubice - Jihlava (od 16 hodin), Karlovy Vary - České Budějovice.