Necelý měsíc po tom, kdy se rozhodlo o udržení extraligy, začíná příprava na nový ročník. „Odpočinková část je dva až čtyři týdny pro mladší kluky, kteří regenerují rychleji. Šlo především o to, aby si kluci odpočinuli v hlavách. Když se s nimi bavím, tak bych řekl, že už jsou nastaveni tím správným směrem," poznamenal Mocek.

Současná náplň? Kruhový trénink v posilovně, potom přesun na sousední Letní stadion. Včera se to týkalo skupiny devíti hráčů, další absolvovali fyzické testy. Na nich se další hokejisté prostřídají ještě dnes. Ve skupinách budou probíhat i nejbližší dny letní přípravy. Zatím bez zkušených hráčů, kteří mají individuální plán.

„Budeme pracovat ve třech skupinách, abych se mohl na kluky podívat i více individuálněji," doplnil Mocek. Současné období potrvá téměř do konce června, pak by měli hráči nastoupit na dovolenou.

„Základy jsou stejné, jedná se o lehké korekce. Jinak není důvod nic měnit," uvedl kondiční trenér k porovnání loňského a aktuálního programu v přípravě.

Pardubičtí hokejisté budou trénovat v domácích podmínkách i během mistrovství světa v hokejbale, které se v Tipsport areně koná od 1. do 10. června. „Když už máme vybavenou posilovnu, byla by škoda se někam přesouvat. Díky vstřícnosti hokejbalistů ji budeme využívat i během světového šampionátu," potvrdil Petr Mocek.