Nedočkaví hokejoví fanoušci si mohou lebedit. Své brány otevírá Tipsport Hockey Cup a dnes první zápasy základních skupin odehrají také tři zástupci z východu Čech.


ÚT 18.00: HC Moeller Pardubice – HC VCES Hradec Králové. Obhájce loňského prvenství vs. prvoligový Hradec Králové. „Chceme být v utkáních co nejúspěšnější,“ hlásí před utkáním pardubický trenér Václav Sýkora a jedním dechem dodává: „Ale zase nechceme vše podřizovat jen výsledku. Stále je to příprava.“ V Hradci soutěž berou jako přínosný test především pro mladší hráče. „Na vlastní kůži poznají, jak daleko nebo blízko mají do extraligy,“ uvedl hradecký kouč Pavel Pazourek.
Na lavičce Moelleru se objeví nová tvář. Asistentem kouče Sýkory se stal Jiří Seidl. Ten nahradil Ladislava Lubinu, jenž 24. července zavinil u Trotiny na Královéhradecku tragickou dopravní nehodu, při níž zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Pardubický klub s Lubinou ukončil spolupráci do vyřešení případu. Vyjádření samotného Lubiny se nepodařilo Deníku sehnat, neboť má vypnutý telefon.

ÚT 17.30: HC Lasselsberger Plzeň – HC Vrchlabí. Své úvodní a zároveň premiérové vystoupení v Tisport Hockey Cupu čeká dnes i hokejisty Vrchlabí. Prvoligový tým se v rámci skupiny B, ve které se střetne se čtyřmi extraligovými týmy, vydá na západ Čech dobýt Strakovu Plzeň. Utkání začíná v 17.30 hodin.
„Těšíme se na to, hlavně na domácí zápasy, kdy přivítáme České Budějovice a Slavii,“ říká trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.
Jaké je herní schéma letního poháru? Ze čtyř skupin o pěti účastnících postoupí pouze vítězové do semifinále. V základní skupině sehraje každé mužstvo čtyři zápasy. Pardubice mají ve skupině Hradec Králové, Spartu Praha, Liberce a Mladou Boleslav. Horalové z Vrchlabí se střetnou s Plzní, Slavií, Znojmem a Českými Budějovicemi.