Do první útočné formace Dynama se vrátil kapitán Tomáš Rolinek, v té druhé pak nastoupil David Tůma, který odehrál svůj první zápas za Pardubice. Šestadvacetiletý forvard hraje WSM ligu za Kladno, odkud má vyřízené střídavé starty.

Domácí se v první třetině museli bránit celkem šest minut v oslabení, Liberec se ale prosadil až ve 28. minutě, kdy do sítě prošla střela Pyrochty. Mohla přijít okamžitá odpověď, ale Petr Sýkora trefil jen tyčku.

Až během pardubické přesilovky vyrovnal Sacha Treille, od něhož se puk odrazil za brankáře Willa.

Do vedení poslal Dynamo Matěj Beran, jenž vyhrál boj o puk ve skrumáži před brankou. Liberečtí hráli poslední tři minuty v šesti, ale trefili jen tyčku. Dvakrát puk ještě těsně minul prázdnou branku Liberce.

PARDUBICE - LIBEREC 2:1
Fakta – branky: 35. Treille (Tomášek, Hrabal), 46. Beran (Perret, Dušek) – 28. Pyrochta (Lakatoš, Redenbach). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7595. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – D. Tůma, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, T. Svoboda – Perret, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Ordoš, P. Jelínek, M. Kvapil – Bakoš, Bližňák, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, Jašek – A. Dlouhý, J. Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Další dnešní výsledky:
Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:3, Třinec - Zlín 2:4, Chomutov - Litvínov 3:4 po nájezdech, Vítkovice - Brno 0:2, Jihlava - Plzeň 1:6.

Příště se hraje:
Olomouc - Pardubice (ve čtvrtek 8. února, 49. kolo); další extraligové zápasy jsou na programu až po olympijské reprezentační pauze (26. února).