Leden jako klíčový měsíc v základní části. Tak označil probíhající období pardubický trenér Miloš Holaň a podle dosavadních výsledků se zdá, že si to moc dobře uvědomují i samotní hokejisté Dynama. Z patnácti možných bodů jich získali třináct. A to i po cenných vítězstvích v Hradci Králové a v Praze.

Po přesunu Mountfieldu na východ Čech vyhrály Pardubice v Hradci poprvé v základní hrací době. A v letošní sezoně vedou na vzájemné zápasy 2:1. „Šňůra, kterou Mountfield měl, byla opravdu dlouhá. Stále jim máme co vracet,“ říkal útočník Petr Sýkora, jehož gól přispěl k výhře nad rivalem.

Vítězná nálada vydržela v pardubické kabině i po neděli. Dynamo vyhrálo podruhé v sezoně na ledě Sparty. „Jsem moc rád, že se nám podařilo navázat na výborný zápas v Hradci Králové a že jsme nepodlehli nějaké přehnané euforii a hráli opravdu týmově,“ prohlásil sportovní manažer Pavel Marek.

Klíčový náskok získali Pardubičtí již během první třetiny, v níž vstřelili tři branky. Jednu z nich zařídil kapitán Tomáš Rolinek, jenž v úvodu opravil rozhodčí, kteří se chystali vyloučit hokejistu Sparty.

„Zakopl jsem, když jsem ujížděl Michálkovi. Rozhodčí si myslel, že to bylo přes hokejku, ale vůbec,“ popisoval Rolinek pro klubový web a dodal: „Chválit se nebudu, není proč. Nejsem první případ. Takhle to má být. Když vás soupeř nefauloval, proč byste jej vyháněl na trestnou?“

Pardubice se po dvou výhrách drží na osmé pozici, od jedenácté Mladé Boleslavi je dělí osm bodů. Zápasem na Spartě tým vstoupil do poslední čtvrtiny základní části.

„Výhry nad Spartou a Hradcem pro nás znamenají snový víkend. Ale neznamená to, že do dalšího střetnutí nastoupíme s nosy nahoru. Držíme se při zemi,“ vzkázal kapitán.

Dalším soupeřem bude v pátek Zlín, který má stejný počet bodů. „Tabulka je vyrovnaná. Ceníme si tohoto víkendu a s pokorou jdeme dál,“ doplnil Rolinek.