Hockeytown. Řeč je samozřejmě o Pardubicích, které jsou vyjma Zlaté přilby či Velké pardubické spojovány právě s tímto sportem. Návštěvnost za poslední čtyři roky extrémně vzrostla, až se přišlo s nápadem na vybudování nové arény. Po úspěšné loňské sezoně, ve které Dynamo skončilo na bronzové příčce v play off a základní část dokonce vyhrálo, dostalo možnost startovat po několika bídných rocích v Lize mistrů či na prestižním Spenglerově poháru. 

O Pardubicích je tak v hokejovém světě opět slyšet. Pozitivní zprávy střídají pozitivní a vše je až zalité sluncem. Tedy alespoň do teď… 

Vyhrocené utkání ve všech ohledech. Dynamo prohrálo v enteria areně s Lukko Rauma 4:6.
Nepovedený zápas ve všech směrech. Dynamo po utkání s Raumou podává protest

První čtvrtfinálový zápas Dynama s Lukko Rauma zanechal poměrně velkou pachuť nejen u fanoušků, ale také vysokých představitelů klubu. Ono se vcelku není čemu divit. Že pardubičtí hokejisté v první třetině hráli v tréninkovém tempu? To nemůže zpochybnit nikdo. Zarážející bylo spíše vystoupení rozhodčích. Ti v utkání udělali hned několik hrubých chyb, což se nejspíše také podepsalo na konečném výsledku 6:4 ve prospěch "Zámečníků". 

Paradoxem trochu je, že celou situaci sledoval živě CEO, tedy ve zkratce nejvyšší představitel Ligy mistrů, Martin Baumann. A sám Petr Dědek, majitel klubu a vlivný boss na východě Čech, si s ním prý vyměnil pár slov o rozhodčích.

Právě nejvyšší muž v hyerarchii Dynama se rozhodl se svými kolegy podat po zápase protest. Ten se však výkonu rozhodčích netýká. Lukko Rauma měla těsně před samotným duelem změnit soupisku a údajně nikomu o tom nedala vědět. Tím pádem porušil finský celek pravidla a východočeský klub žádá buď kontumaci nebo anulování výsledku. 

O Dynamu tak je slyšet i v negativním smyslu. Ne, že by něco udělalo špatně, ale spíše Petr Dědek ukázal, že se nebojí bojovat ani na světovém poli. Je jen otázkou, jestli se mu tyhle snahy vyplatí. Stačí si vzpomenout na poslední stížnost v Evropě. Vzpomínáte? Fotbalová Slavia se ohradila kvůli chování pořadatelů a policie v zápase na AS Řím. Výsledek? UEFA dala českému celku pokutu jak za tento zápas, tak i za ten následující v Edenu.

Dynamo nezvládlo první čtvrtfinálový zápas s Lukko Rauma, když doma prohrálo 4:6.
Dynamo klíč k finskému zámku nenašlo. Rauma rozhodla o výhře už v první třetině