Se dvěma výhrami se ze Zlína do Pardubic vrátili hokejisté Eatonu, aby se při domácích odvetách pokusili čtvrtfinálovou sérii ukončit v co nejkratším termínu.

Hokejový večer začíná v pondělí v 17.30!

Na zaplněné ochozy ČEZ Areny čeká první domácí zápas již v pondělí v 18 hodin a deset minut. Ještě před samotným začátkem, zhruba v 17.30, se však v aréně uskuteční veliká sláva – vyvěšení mistrovské vlajky! „Touto cestou bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky a poprosit je, aby přišli dřív. Po rozbruslení a úpravě ledové plochy slavnostně vyvěsíme mistrovskou vlajku za sezonu 2009/2010,“ zve na klubovém webu všechny fanoušky generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý.

Přítomni tomuto ceremoniálu budou i bývalí pardubičtí hokejisté, kteří se zasloužili i o předchozí čtyři zisky mistrovských titulů pro hokejové Pardubice.

„Této ceremonie se zúčastní mnoho našich vynikajících bývalých hráčů přímo na ledové ploše. V krátkém programu je chceme slavnostně přivítat,“ dodal Kusý s tím, že chybět nebudou ani hráči, kteří pomohli vyhrát mistrovský titul pro Pardubice v sezoně 1972/1973.

Jak je běžné nejen ve světě, ale i u nás, vyřazovací zápasy mají svoje specifika. Například nejen to, že si hráči podávají ruce až po konci celé série, ale třeba také to, že před každým zápasem zazní státní hymna.

Podle generálního manažera pardubického týmu se fanoušci mohou těšit také na další věci, které pro ně klub v rámci play–off připravil. Novinky však přichystal rovněž kotel na proslulé jižní tribuně. „Máme připravenou zcela novou choreografii,“ prozradil Pardubickému deníku prezident fanklubu Karel „Karlos“ Klodner.

Program před halou již od odpoledne

Samotný program před ČEZ Arenou však v pondělí a v úterý startuje již v 16 hodin, kdy zde začne zajímavý program. Při něm by neměly chybět zajímavé rozhovory s osobnostmi pardubického hokeje. Samozřejmostí bude videoprojekce a bohaté občerstvení.

V neděli odpoledne bylo na pondělní zápas prodáno téměř devět tisíc lístků. Na pokladnách ČEZ Areny tak pořád zbývá ještě pár set vstupenek. Je to tedy jasný signál pro ty, kteří chtějí pondělní utkání navštívit.

Pokud v pondělí Jandačova eskadra tlak zaplněných tribun ustojí a nad „Ševci“ opět zvítězí, tak kromě patnáctého vítězství v řadě v play–off dosáhne i na mečbol, který bude mít v úterý k dispozici opět v 18.10 hodin v pardubické ČEZ Areně.