Ikona, která poslední roky vykonávala tuto prestižní funkci, Petr Koukal, bude totiž  od příští sezony společně se svým „dvojčetem" Janem Kolářem zvedat ze sedadel diváky v ruském Nižněkamsku. A tak bylo potřeba, aby si mistr zvolil nového lídra týmu.
K oficiálnímu představení nového muže, který bude nosit na hrudi písmeno C, došlo včera dopoledne na tiskové konferenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Do extraligové sezony povede mužstvo obránce Aleš Píša!

„Když jsem se dozvěděl, že Petr Koukal půjde do Ruska, tak mi hlavou hned bleskla představa o novém kapitánovi. Aleše Píšu považuji za jednu z ikon klubu," uvedl k volbě kapitána trenér týmu Pavel Hynek. Asistenti řízného beka, který v minulosti nešel pro ránu daleko, budou Václav Kočí a Radovan Somík.

„Tuto funkci jsem přijal docela těžce. Mám totiž rád svůj klid a svoji ulitu, ze které teď budu muset vystoupit. Kouky (Petr Koukal) byl navíc takovej mluvnej, a to já nejsem. Na to ale budu mít svého asistenta Kočku (Václava Kočího)," řekl nový kapitán HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Aleš Píša, který hrával v minulosti mimo jiné za Edmonton Oilers či New York Rangers.