Smutek nebyl při zpáteční cestě ve vlaku napěchovaném fanoušky nijak znát.
Ostatně, na běžný zápas mezi Kladnem a Pardubicemi by asi jeli jen věrní členové pardubického fanclubu. Do Prahy se jelo kvůli něčemu jinému. I pardubičtí fanoušci byli zvědaví hlavně na útočné duo Jaromír Jágr – Tomáš Plekanec. Nutno podotknout, že zklamáni odjíždět nemohli. Oba hráči si připsali po čtyřech kanadských bodech, s pardubickou obranou si chvílemi dělali, co chtěli.

Při návštěvě tohoto hokejového zápasu si člověk uvědomil, jak jsou vlastně Pardubice malé město. „Ahoj, co ty tady?" a podobné hlášky se ozývaly ze všech stran. Snad každý se v O2 Areně nebo před ní potkal s někým známým.

Na peronu libeňského nádraží tak bylo krátce po deváté hodině večerní opravdu živo. Někteří se v hlavním městě zdrželi a zavítali do některé z pražských hospůdek, avšak většina se po zápase vydala na rychlík směřující do Brna.

České dráhy naštěstí připojily několik vagonů navíc, takže se nakonec všichni pardubičtí fanoušci mohli vypravit na cestu domů.
Skleslost byste na palubě vlaku hledali marně.

„Já jsem se jel podívat hlavně na Jágra, a toho jsem si teda užil," vyprávěl jeden z fanoušků v pardubickém dresu svému kolegovi.