Zkušený bek se vydává na své první zahraniční angažmá. "Stěpan má obrovské zkušenosti z KHL, které nám, pevně věřím, pomůžou v závěru sezony. Angažmá se Stěpanem se zdařilo jen díky tomu, že mu v Rusku vypověděli smlouvu na základě toho, že byl účastníkem dopravní nehody,” řekl Dušan Salfický, člen představenstva hokejového klubu.

Podle ruských médií Zacharčuk narazil do jiného auta a semaforu, Nižněkamsk s ním následně smlouvu ukončil. Třiatřicetiletý obránce hrál necelých devět sezon za Kazaň, v KHL pak ještě nastupoval za Nižnij Novgorod, Vladivostok a v této sezoně za Nižněkamsk. To je celkem přes 500 zápasů v Kontinentální hokejové lize.

Po příchodech útočníků Tomáše Rolinka a Michala Vondrky získalo Dynamo ještě zkušeného obránce s fyzickými parametry pro důraznou hru. Tentokrát posilu našlo v zahraničí.

"Management klubu při hledání hokejistů pro posílení a doplnění týmu upřednostňoval hráče, kteří jsou spjati s Pardubicemi, což jsou i Karel Nedbal nebo Daniel Voženílek. Nicméně dohody mezi kluby ze začátku sezony nám neumožňují si tyto hráče stáhnout do Dynama, a proto jsme hledali i v zahraničí. Jsme velice rádi, že se nám podařilo domluvit angažmá se Stěpanem," doplnil Salfický.