Právě nízká produktivita byla nejbolavějším místem pardubického výběru. Proti ruskému soupeři z KHL se Pardubičtí prosadili hned čtyřikrát, a to během krátkého úseku ve druhé třetině.

„Konečně, řekl jsem si. Když se to nedaří nějakou krásnou akcí, tak to tam musíme dokopat. Na střelbu si nemůžu stěžovat, měli jsme v každém utkání přes třicet střel. Nebyli jsme zkrátka produktivní. Věřili jsme, že to musí přijít,“ uvedl pardubický trenér Miloš Holaň.

Jeho tým odehrál v rychlém sledu dva turnaje a na nich šest náročných zápasů. „Prohry jsem vnímal, ale s hrou jsem byl spokojený. Nepouštěl jsem se do nějakých velkých analýz, protože jsem viděl, jak mužstvo pracuje v tréninku a v zápasech,“ prohlásil Holaň.

Vítězství v předsezonním období přišlo až na osmý pokus. Dynamo zdolalo ruský Vladivostok. „Ukázala se morální síla mužstva, když jsme stav otočili a zápas dovedli do vítězného konce. Je to strašně důležité vítězství, ale pořád s varováním: hoši, pozor,“ bere Holaň výhru s nadhledem.

Tým dostal po Memoriálu Zbyňka Kusého dva dny volna. V tomto týdnu je zároveň čas na doléčení různých šrámů. „Doufám, že se nikomu nic nestane na reprezentačních srazech. Od pondělí bychom měli být kompletní, nejedná se o dlouhodobá zranění,“ doplnil hlavní trenér.

Z domácího turnaje si odnesl individuální cenu Daniil Miromanov. Nová posila Dynama byla vyhlášena nejlepším obráncem Memoriálu Zbyňka Kusého.

Marosz: Nájezdy mám rád

Pardubice – Specialitou Memoriálu Zbyňka Kusého byly samostatné nájezdy, které přišly na řadu za jakéhokoliv stavu. Mužstva v nich mohla získat jeden bod do tabulky navíc. Dynamo připsalo hned tři, uspělo ve všech třech případech. Hodně byl vidět útočník Rostislav Marosz.

„Za sebe můžu říct, že nájezdy mám hodně rád. Navíc aspoň vedly k nějakým bodům,“ uvedl sedmadvacetiletý forvard.

Na turnaji proměnil nájezd proti všem soupeřům. V posledním utkání proti Admiralu jel dvakrát, první pokus mu nevyšel.

„Gólman mě dobře vybruslil a měl tam ruku. Už když jsem si puk naváděl, tak jsem věděl, že tudy cesta nevede,“ popisoval.

Druhou šanci už Marosz využil. Navíc se blýskl i během zápasu, kdy téměř z nulového úhlu zaskočil brankáře Krasotkina.

Jeho zásahy tak pomohly Dynamu ke druhé příčce. „Byl to kvalitní turnaj. Doufáme, že bude i druhý ročník. Nedá se říct, že by nás někdo úplně přehrával. Musíme dávat více gólů, jinak se bude těžko vyhrávat,“ dodal Marosz, jenž odjel na sraz národního týmu.