Varianta návratu profesora padla.

Václav Sýkora si na lavičku hokejových Pardubic nestoupne, experta dost nečekaně ulovil prvoligový Chomutov.
Generální manažer Eatonu Zbyněk Kusý musí po odchodu Josefa Jandače do Sparty hledat hlavního trenéra dál.

Deníku prozradil, že Sýkora, strůjce mistrovského titulu z předminulé sezony, v jeho hledáčku byl. „Nabídku od nás dostal. Byli jsme s ním v kontaktu ještě v době, kdy působil v Petrohradě,“ prohlásil Kusý.

K restartu úspěšného spojení však nedojde. „Omluvil se, že s námi jednat nebude, protože Chomutov má 50 kilometrů od domu a nechce dojíždět daleko. K nám to měl skoro dvě hodiny,“ pokračoval pardubický generální manažer.

Kdy by chtěl nového hlavního kouče představit? To neprozradil: „Až nastoupí. Teď je zbytečné to řešit. Počkejte si, až budeme mít konkrétní informaci,“ odvětil.

Kandidátů na uvolněné místo je víc. Jako jeden ze žhavých adeptů na funkci hlavního kouče se jeví dnes už bývalý trenér Sparty Miloslav Hořava.
O něm se sice spekuluje v souvislosti s Popradem, který by od příští sezony měl naskočit do KHL, ale podle informací Deníku toto spojení příliš reálně nevypadá.

Vloni se Pardubice po náhlém odchodu Václava Sýkory o bývalého vynikajícího obránce zajímaly, ale ten nabídku Eatonu stejně jako slovenský expert Ján Filc smetl ze stolu.

„Návrh ze strany Pardubic byl hodně zajímavý. Ale já bych rád pracoval v zahraničí,“ citoval tehdy Hořavova slova server hokej.cz.
Nakonec se bývalý trenér reprezentační dvacítky, švédského MoDo, Plzně a Znojma upsal Spartě a možná toho ještě teď lituje. Jeho akce s názvem: „Od 16. kola zatočíme s bídou“ nevyšla. Spartu neprobral, do play off měl jeho tým tak daleko jako zápasník sumó do baletu Národního divadla.
Vrátí se tedy Hořava a Pardubice k loňským jednáním? Nejspíš tomu nic nebrání.

Podle Deníku mají šance i další trenéři, včetně posledního Jandačova asistenta Pavla Hynka. Ten potvrdil, že by měl zájem v Pardubicích působit i nadále. „Zbyněk Kusý se mi ozval a bavili jsme se o nějaké variantě, která by mohla nastat. Všechno je ve fázi jednání,“ řekl Hynek.
Pardubice klidně mohou překvapit i nečekaným jménem. Zatím je čas netlačí.

Možní trenéři Pardubic podle Deníku

Miloslav Hořava – V průběhu minulé sezony nastoupil na lavičku žalostné Sparty, ale ani on bídu neukončil. Slavnou značku tak vedl v potupném play out. Do KHL nejspíš nezamíří a o jeho nástupu do Pardubic se mluvilo už vloni. Největší volné jméno na trhu. 40 %

Pavel Hynek – Ukázat na loňského asistenta? Proč ne, logická volba. Zná prostředí klubu, odpadlo by seznamování s kádrem, ví, co Eaton potřebuje, a umí pracovat s mladými. Poslední tři jeho angažmá v roli hlavního kouče však neskončila slavně. Předčasně musel odejít ze Sparty, z Karlových Varů i ze Slovanu Bratislava. 15 %

Ladislav Lubina – V Kometě dostal šanci předvést, co umí. Po odstoupení kouče Jeřábka z pozice asistenta povýšil. Výsledek? Průšvih. Žádné play off, spíš rozčarování z play out. Je ovšem otázka, nakolik byl mizerný výsledek jeho vinou. Kometu by nejspíš do play off neprotlačil ani David Copperfield v nejlepších letech. Jeho plus? Pardubická osobnost. 10 %

Jiří Šejba – S polským Tychy získal stříbrné medaile. A teď důležitá zpráva: v týmu skončil. Je volný. Bývalý vynikající útočník už Pardubice jednou vedl a stejně jako u Lubiny pro něho hovoří hráčská klubová minulost. Brali by ho hráči i fanoušci. Hovoří se ale o tom, že by v klubu mohl naskočit do jiné pozice. 25 %

Kdo další? Stejně jako před rokem se může vyloupnout někdo nečekaný. Josef Jandač se na lavičce také objevil až díky tomu, že jeho Kyjev nedostal zelenou pro vstup do KHL. Překvapivé jméno? Třeba reprezentační asistent Josef Paleček, kočovník Miloš Holaň a nebo Slováci Ernest Bokroš, který skončil ve Zvolenu, či Ján Filc. 10 %