V předposlední minutě završil velký pardubický obrat. Slovenský forvard Dynama Marek Hovorka nejprve překonal brankáře Cikánka a potom přidal gól do prázdné kladenské branky. Pardubičtí vyhráli osmý zápas baráže o extraligu 5:3.

„Jsem strašně šťastný, že jsme to zvládli. Za celý tým. Poslední třetinu jsme všichni makali, bojovali jsme za tým. Pořád není nic hotovo, i když je to blízko, ale zároveň i daleko,“ řekl Hovorka.

Zápas se ve prospěch Dynama otočil až v závěru. První dvě třetiny Východočechům nevyšly. „Kladno bylo ve všem lepší. Důraznější a agresivnější v zakončení. Řekli jsme si o přestávce, jak musíme hrát a to jsme pak předvedli,“ uvedl.

„Důležitý byl gól na 2:3, pak jsme tlačili a dobře odehráli oslabení. Byla otázka času, kdy vyrovnáme,“ dodal Hovorka, s šesti góly nejlepší střelec Pardubic v baráži.

Dva z nich přidal právě na kladenském ledě v posledních minutách duelu. Pak si s celým týmem a fanoušky užil vítěznou děkovačku.

„Byla tady skvělá atmosféra. Fanoušci se překřikovali, chtěl bych poděkovat našim příznivcům, že dorazili, zase vyprodali sektor pro hosty. Také chci poděkovat těm kladenským, že fandili neskutečně. Hokej měl grády,“ poznamenal Hovorka.

Dynamo prožívá zcela jiné období než v základní části. Z osmi barážových duelů jich hned sedm vyhrálo.

„Hrajeme úplně jiný hokej než v základní části. Přijde mi, že jsme si všichni sáhli do svědomí, uvědomili jsme si, že se může v našich kariérách stát hrozně moc. Začali jsme k tomu přistupovat úplně jinak,“ připustil čtyřiatřicetiletý útočník.

Pardubicím nyní chybí poslední krok k tomu, aby získaly jistotu záchrany. Dnes nastoupí Pardubičtí v Chomutově, kde se zápas devátého kola hraje v 17.30 hodin. „Pojedeme tam s pokorou, ale musíme si nastavit hlavy tak, že jedeme vyhrát,“ řekl Hovorka.

Záchrana je blízko
Už jen bod. Aby měli pardubičtí hokejisté jistotu, že je ani teoreticky nepředstihne v současné době třetí Chomutov, potřebují to ještě potvrdit. Právě s Piráty se potkají v následujících dvou zápasech. Dnes se hraje na severu Čech, v pátek potom v Pardubicích.

Chomutov má na Dynamo ztrátu jedenácti bodů, na druhé Kladno mu pak chybí bodů pět. „Kdybychom prohráli s Kladnem podruhé, trochu by nás to hodilo dolů. Stále ale není nic stoprocentní a musíme se do toho opřít znova i v úterý. Pak se nebudeme muset dívat doleva a doprava,“ řekl pardubický útočník Patrik Poulíček.