O postupu do semifinále rozhodli hráči Třince až v sedmém duelu (8:1), který se lámal v prostřední třetině. V ní Oceláři skórovali hned pětkrát. „I když se to zpočátku nevyvíjelo špatně, herně to nebylo ono. Asi na hráče dolehla tíha zodpovědnosti, možná nezkušenost. S prvním gólem, který dal Třinec, se nám všechno totálně rozsypalo,“ ohlížel se za posledním utkáním sezony trenér Miloš Holaň.

První gól utkání byl klíčový i v předchozích zápasech, to se jen potvrdilo. „Kluci si šli od začátku za vítězstvím. Zlomila to první branka, kdy Tomáš Marcinko i bez rukavice před brankou dorazil puk. Ten gól nám dodal patřičné sebevědomí,“ uvedl Václav Varaďa, trenér Třince.

Zatímco v šestém utkání série připravili svůj úder do druhé třetiny Pardubičtí, tentokrát dominoval Třinec. „Pardubice nám to udělaly ohromně těžké. Ale tím to pro nás nekončí a budeme se připravovat na další sérii,“ dodal Varaďa k celému čtvrtfinálovému klání. „Sportovně musím pogratulovat Třinci, jak zvládl sedmý zápas,“ řekl trenér Pardubic Holaň.

close Hokejová extraliga - 7. čtvrtfinále play-off: Třinec .- Pardubice. info Zdroj: Deník / Sonnek Pavel zoom_in Dynamo se po loňské baráži vyhouplo do vyšších pater, po základní části si dokonce zajistilo šestou příčku. Pak ve čtvrtfinále trápilo silný Třinec. „Prohráli jsme sérii, ale chtěl bych hráčům poděkovat, pro mě to jsou hrdinové. Určitě by na nás nikdo nevsadil, že budeme hrát s Třincem sedm zápasů,“ dodal Holaň.

Podobný názor měli i fanoušci Pardubic, kteří cestovali přímo do Třince. Ještě pár desítek minut po utkání čekali na hráče, aby jim poděkovali za celou sezonu. „Hráli jsme jeden pro druhého, bojovali jsme a to nás dotáhlo až do sedmého čtvrtfinále. Nehráli jsme na individuality, ale na kolektiv. V tom tkvěla naše síla,“ přidal pro klubový web útočník Patrik Poulíček.