Žádali byste ho, aby vám poradil, kolik peněz investovat na burze. Poslední dobou také ve společenském trávil víc času než v hokejovém dresu.

Tomáš Kaut. Pracant, hokejový dělník, který Pardubicím vystřelil pokračování čtvrtfinálové série. Miloši Říhovi se do plánů poslední dobou moc nevešel. Když v sezoně dával góly, tak jenom venku. V prodloužení čtvrtého zápasu s Litvínovem se ale konečně trefil i doma a zařídil výhru 3:2. „Stálo to za to," usmál se. „Gól jsme si zasloužili, takže hlavní bylo, zůstat trpěliví a hrát pořád stejně," říkal tichým hlasem. Vítězná rána? Extrémně jednoduchá. „Hlavně jsem se snažil trefit branku, nemířil jsem do žádného konkrétního místa."

Radoval se, že konečně se jeho týmu podařilo odčarovat brankáře Francouze: „Je to gólman z reprezentace a výborný. Ale dnes jsme zjistili, že se mu tam taky nějaké góly dají vstřelit a můžeme ho porazit."

Na tribuně tentokrát chyběl jeho největší fanoušek, bratr Martin skáče vždycky až do stropu, když se Tomášovi něco povede. Tentokrát zápas neviděl, sám hrál za pardubický mladší dorost play off. Dočká se, že velkého bráchu uvidí v akci v neděli?