V minulé sezoně ukázal svoje možnosti. Pořád mu bylo teprve 18 let a vytáhl Pardubice z maléru.

Rovnou dvakrát. Poprvé, když přišla krize na přelomu roku a pomohl nastartovat sérii výher. Podruhé v předkole play off, když naskočil do brány v sérii proti Vítkovicím a neprohrál zápas.
Pardubice jásaly, že lepší mladý brankář od doby Dominika Haška v týmu nebyl. Jenže KAREL VEJMELKA už patří Brnu.

Křehké manželství dostalo ránu. Klub chtěl, aby gólman podepsal novou smlouvu, on chtěl ještě čekat, sní o to, že se popere o NHL, kde patří Nashvillu. Pardubice se bály, že to vezme přes Skandinávii a z Ameriky neuvidí ani dolar za výchovné, tak svůj klenot prodaly.

Mladý brankář si tak premiéru za Kometu odbyl paradoxně v Pardubcích a přivítal ho pískot. „Nechtěl jsem se v tom mém odchodu vrtat, ale v tu chvíli jsem viděl, že byla potřeba zkusit lidem vysvětlit můj postoj," vysvětlovat rodák z Třebíče, proč původně odmítal rozhovory o přestupu do Komety. Teď se snaží zvednout svoji Třebíč v první lize a druhý rok po sobě smutně sledoval v televizi mistrovství světa do 20 let. Zase z nominace vypadl těsně před odletem.

Pohled Pavla Ryšavého: Rohlík musel prodávat…V tomhle sporu proti sobě stály tři strany. Pardubice, které projezdily na cestách do Třebíče pomalu víc benzínu než kdyby jely kolem světa. Brankář Karel Vejmelka a jeho rodiče. A vlastně všechny tři chápete.
Klub si chtěl brankáře pojistit na delší dobu, mít z něj na dalších 10 let svoji jedničku. Gólmana to ale nejvíc táhne do NHL a má v úmyslu se o nejlepší soutěž světa porvat za každou cenu. Jeho rodiče zase chtěli, aby klub dodržel starou klauzuli ve smlouvě, že syn se v týdnu může věnovat škole a nemusí dojíždět na tréninky do Pardubic.
Že se bod ve smlouvě klubu nelíbil? Tak tam neměl být. Pak je taky asi fakt, že pokud na Vejmelku chtěly opravdu vsadit, měly z něj udělat jedničku už v létě. Ne ho posílat do souboje s drahým Kristanem, ale pořídit mu spolehlivou dvojku vychovatelského typu. Třeba Adama Svobodu…
To by bylo A. Jenže pak je tady i B. Touha mladého gólmana jít za moře by stejně byla silnější. Vejmelka by v Pardubicích nevydržel dlouho, stejně by o něj přišly. Navíc v situaci, kdy Dynamo honí každou kačku, hrozilo, že odejde přes Švédsko, klub nedostane z NHL žádné výchovné a utře nos.
Prázdná pokladna generálního manažera Pavla Rohlíka donutila brankáře radši prodat. Nemohl se v současné situaci chovat jinak, všechno ostatní pro něj byl moc velký risk a nejspíš do budoucna vsadí na Maxwella, ke kterému dorostou domácí Klouček nebo Vlk.
A Karel Vejmelka? Brankář je to senzační. Velký, rychlý a psychicky ohromně silný. S Finem Sarosem je v organizaci Nashvillu velkým příslibem do budoucna. Pokud v létě na kempu ohromí, zůstane v Americe, případně mu klub najde místo ve Švédsku. Jestli ne? Pak bude řádit v Brně. Dlouho…