Když se vrátil útočník Petr Sýkora po reprezentační přestávce do pardubické sestavy, dokázalo Dynamo dvakrát bodovat. Poslední dva domácí duely ovšem vůbec nevyšly. „Teď jsme odehráli dva špatné zápasy, což se ukázalo i na bodech a na všem,“ konstatoval zkušený forvard.

V duelu s Boleslaví Sýkora nejprve zpětnou přihrávkou vyšperkoval gólovou akci, pak sám jednu branku vstřelil. Čtyři kanadské body ze čtyř zápasů pro něj nejsou žádnou náplastí.

„Osobní statistiky jdou stranou, protože potřebujeme udělat body a vyhrávat zápasy. Zabýváme se tím, že jsme poslední dvě utkání prohráli a hráli v nich špatně,“ řekl Sýkora.

Hned po prohře 2:5 už si měli co říct samotní hráči v kabině. Proč Dynamo na Boleslav nestačilo? „Rozhodly chyby, které jsme rozebírali i po minulém utkání. Zase jsme po nich inkasovali, po našich hrubkách jsme je nechali uskočit,“ uvedl Sýkora, jenž vyhlíží svůj extraligový zápas s číslem 900.

Nebyla to jen výhra nad Spartou, ale i další zápasy předtím. V nich pardubičtí hokejisté tolik neinkasovali a utekly jim jen těsně. Prohry s Plzní a Mladou Boleslaví tak zapůsobily jako facka.

„Vrátili jsme se v posledních dvou zápasech o měsíc zpátky,“ prohlásil dokonce hlavní trenér Ladislav Lubina. Co v nich Pardubice nejvíce sráželo?

„Začali jsme dělat stejné chyby, které pramení z nedůslednosti, třeba jako špatný bekčeking. Ráno jsme si ukazovali nějaké chyby z nedělního utkání a opět jsme je identicky zopakovali,“ shoduje se Lubina se Sýkorou.

Týmu nepomohlo v duelu s Mladou Boleslaví ani šest vyloučení (hosté měli jen jedno), dostával se tím pod tlak. „Určitě se hraje hůře. Někdo je ve hře více, někdo méně, nebylo to příjemné,“ potvrdil Sýkora.

Do oslabení šli Pardubičtí třeba za vyhozený kotouč či špatné střídání, ale paradoxně v nich neinkasovali.

„Zlepšili jsme se v oslabení, protože jsme se na to trochu soustředili. Ale inkasujeme ze situací tři na tři nebo z přečíslení čtyři na tři. V nějaké euforii, že dáme gól, propadneme v útočném pásmu a nestačíme to dobruslit, nebo situaci vyřešíme špatně takticky,“ vypočítává Lubina.

Dynamo v tomto týdnu ještě čeká Chomutov a Zlín. Třináctý tým tabulky a další na hraně play off. Co je nyní nejdůležitější? „Je to těžké. Pár zápasů předtím jsme viděli, že to funguje. V případě, že dodržujeme to, co máme. Potřebujeme se k tomu rychle vrátit. Jiná cesta není,“ říká Sýkora.