Hvězda zápasu
JÚLIUS HUDÁČEK, brankář Pardubic (vychytal nulu): Už vám leze klišé, že play off je o gólmanech na nervy? Jenže je to pravda! Slovenský brankář byl v prvním klání rozdílovým hráčem.

Moment zápasu
VAŠÍČEK A SVOBODA: Pardubický bek Jiří Vašíček se při jednom útočném výpadu dostal do sporu se slávistickým gólmanem. Vypadalo to, že se do sebe pustí pěstmi, ale spoluhráči brankáře včas zastoupili.

Hladký start, čistá práce. Jedním slovem? Splněno! Pardubice začaly předkolo play off ve velkém stylu, Slavii porazily 3:0. První výhru v sérii jim vystřelili Petr Sýkora a dvougólový Radoslav Tybor.

Brankář Július Hudáček v posledním kole základní části zničil 55 zákroky Spartu a teď si podal druhý pražský tým.
Hostům citelně chyběl snajpr číslo jedna Jaroslav Bednář. Ne, že by dopředu nic nevymysleli, to vůbec ne. Pardubické defenzive několikrát dovedli zatopit, jenže zakončení pořádně drhlo.
Petr Klhůfek neproměnil na začátku samostatný únik, Lukáši Žejdlovi nestačily ani dvě dorážky vlastní střely, Juraj Valach na konci druhé části pálil jenom do břevna a tak to šlo pořád dokola. Šance ano, góly ne.
Východočeši byli mnohem produktivnější a hlavně: v gólmanech byl velký rozdíl.

Zatímco Hudáček působil jako ostřílený kardiochirurg při své dvousté operaci srdce, slávistický Adam Svoboda vypadal dost nervózně, hodně puků z něj padalo. Při gólech se musel drbat za uchem.
Slávistický kouč Vladimír Růžička má před zápasem číslo dva o čem přemýšlet. Co zkusit v úterý Dominika Furcha?

Skóre otevřel už v 6. minutě Radoslav Tybor, který dorazil střelu Tomáše Noska. Ještě do první přestávky přidal zásah číslo dva Petr Sýkora. Tak dlouho otravoval před Svobodou, až za něj puk dotlačil. Ve 31. minutě vytasil svůj druhý zásad Radoslav Tybor, po parádní výměně puku s Janem Kolářem propálil slávistického brankáři po zemi.

V poslední dvacetiminutovce hrála Slavia dvě přesilovky nalepené na sebe, snažila se o co nejčastější střelbu, jenže poslední moment, jak zápas zdramatizovat, nezvládla. Když Július Hudáček řekne ne, tak zkrátka ne… První zápas byl jeho!

Pardubice  –  Slavia Praha 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Fakta – branky a nahrávky:  6. Tybor (Nosek), 20. Sýkora (Zohorna), 31. Tybor (Kolář).
Rozhodčí: Mikula, Robin – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 6:6.
Bez využití.
Diváci: 6 984.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:   Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Mozer, Semorád – Endál, Moučka, Číp. Trenér: Zdeněk Venera.
HC Slavia Praha:   Svoboda – Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Wharton, Holub, Knot, Valach – Žejdl, Jelínek, Tomica – Krenželok, Vrdlovec, Sklenář – Skokan, Růžička, Doležal – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenér: Vladimír Růžička.