Ferrari, které netáhne. Zhruba takto bychom mohli popsat formu Dynama. Stále je to auto, které jede rychleji než většina, ale žádnou závratnou rychlost taky nevyvine. Přesvědčili se o tom fanoušci při výjezdu na Hanou, kde Mora jejich miláčky ve svátečním zápase porazila.

„Hodnotí se nám to těžko. Měli jsme utkání dobře rozehrané, vedli jsme 2:1. Nakonec ale rozhodly dvě přesilovky. Olomouc jsme dostávali zbytečně do hry našimi nesmyslnými přihrávkami,“ hodnotil prohrané utkání Tomáš Hyka.

„Dali jsme rychlý první gól, ale ve druhé části jsme přestali trochu hrát. Třetí třetina už byla taková ubojovaná a prodloužení nás mrzí, to se nepovedlo,“ podtrhuje slova svého spoluhráče Zeman.

Robert Říčka se v utkání trefil po pohledné kombinaci a přihrávky od Tomáše Zemana, ale ani jeho trefa nestačila na zisk více než jednoho bodu.
"Expardubák" Nahodil vystřelil Olomouci dvoubodové vítězství

Dynamo se muselo obejít bez svého hlavního lodivoda Radima Rulíka. Ten aktuálně vede český tým do dvaceti let na mistrovství světa a nutno říct, že úspěšně. Jeho svěřenci zvítězili 5:2 nad favority z Kanady. Teď ale zpátky k Pardubicím. Ty nyní hrají pod dvojicí trenérů Richardem Králem a Markem Zadinou. Druhý jmenovaný uznal po zápase kvality obou brankářů i pohlednou hru.

„Myslím si, že diváci viděli velmi kvalitní utkání. Byl to hokej, který měl nasazení, souboje i hodně šancí. Bylo to nahoru a dolů a oba gólmani chytali velmi dobře,“ popisoval zápas Zadina.

Jsem rád za šanci

Již zmiňovaný Hyka se Zemanem se podepsali na remízovém stavu bodovým zápisem do statistik. Hyka dokonale využil své spolupráce s bývalým spoluhráčem z Ruska, Sedlákem.

„Jsme na sebe s Lukášem zvyklý. Ještě musíme doladit několik situací, ale jsem rád, že je zpátky, protože jsem i já ožil. Věřím, že budeme mít přínos pro tým,“ říká střelec první branky Dynama.

To Tomáš Zeman při druhé brankové situaci si našel puk za bránou Lukáše a předložil puk osamocenému Říčkovi, který brankáři nedal šanci. Nutno dodat, že pro Zemana se jednalo o první extraligový bod v kariéře.

„Jsem samozřejmě strašně rád, že dostávám takhle šanci hrát. Mám úkol napadat, bojovat a dobře bránit. Získaného bodu si proto vážím,“ komentuje svůj premiérový „zápich“ v Tipsport Extralize.

Přidat další body do tabulky bude Dynamo moct v pátek proti Motoru České Budějovice na domácím ledě od 18. hodin.