Pardubičtí hokejisté se rozhodil čelit krizi s hlavou nahoře. Na včerejším předzápasovém tréninku byla slova skepse, průšvih nebo rozčarování jakoby na černé listině.

„Z té pozitivní nálady mám dobrý pocit. Rozhodně mi nepřijde, že bychom byli nějak psychicky pod ledem. Kdo chce vyhrát, nemůže jít na led s tím, že se bojí prohry," přiblížil Pavel Hynek postoj svého týmu.

V pátečním domácím duelu proti Vítkovicím (start od 18.00)   se už Pardubice musí „kousnout". „Nejsme v situaci, že bychom potřebovali vyhrát jednou. My musíme začít vyhrávat pořád," ví Hynek.

Vítkovicím dvakrát do zpěvu také není. Zatím mají jen o dva body více než předposlední Pardubice. „Nasekali jsme v tomhle zápase strašných chyb," prohodil asistent Zdeněk Moták po porážce 1:4 od Karlových Varů.

Pavel Hynek doufá, že už dnes večer bude moci poslat do hry Davida Krejčího, novou posilu z NHL.
Co jeho premiéru v pardubickém dresu může překazit? „Jedině, že by mu nepřišly  bágly," usmál se Hynek. „Ne, rozhodneme se v pátek ráno i podle toho, jak se bude David cítit," dodal už s vážnou tváří.

Den před zápasem pracoval se svým týmem  především na obraně středního pásma. „Tam musíme být mnohem úspěšnější, všechno se odvíjí hlavně od  dobrého pohybu," dodal Hynek.