HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Mandát (Poulíček), 49. Mandát (Poulíček), 59. Mandát – 41. Jansa (Lev). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Ondráček, Šimánek. Diváci: 8329. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hájek, Bučko – Pánik, Zohorna, Hyka – Paulovič, Kousal, Radil – Mandát, Poulíček, Říčka – Urban, Rákos, Herčík. Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Houdek, Piskáček, Skok, Laakso – Holešinský, Mertl, Rekonen – Schleiss, Jansa, Lev – Söderlund, Benák, Matys – Hrabík, Soukup, Straka.

Pardubičtí nastoupili do zápasu již s navrátilcem Tomášem Urbanem. Do A týmu Dynama se také vrátil Daniel Rákos, pro kterého se jednalo už o 796. zápas v extralize.

První třetina se vyvíjela pro Pardubice skvěle. Talentovaného slovenského brankáře Hlavaje totiž v páté minutě po vyhraném buly od Poulíčka prostřelil Jan Mandát a Dynamo tak šlo do brzkého vedení. Dobrý výkon se ale postupně vytrácel a Plzeň dokázala hrozit. Blízko k vyrovnání byl Marek Soukup, ale tři tyče jen těsně minul.

Celá druhá část pokračovala za nerozhodného stavu, byť Pardubičtí měli hned několik příležitostí ke skórování, ale Hlavaj i plzeňská obrana byli proti.

Čísla na světelné tabuli se tak měnila až ve třetím dějství. Nejprve přišlo vyrovnání z hole Indiánů, když Filip Jansa doklepl puk od Jakuba Leva. Dynamo následně sice chtělo vrátit vedení na svoji stranu, ale šance končily na plzeňském strážci. Hlavaje se však podařilo prostřelit a hrdinou zápasu byl Jan Mandát, který se tak trefil podruhé. Hosté se následně vrhli do útoku a především v samotném závěru zkusili hru bez svého gólmana. Tuhle snahu ale rozmetal Jan Mandát, který tak oslavil hattrick.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Byl to hodně podobný zápas, jako s Kladnem. Hodně upracované a vydřené tři body. Skvělé dva góly hned po buly. Měli jsme si pomoci přesilovkou, kluci z Plzně to však výborně ubránili, hodně blokovali střely. Bylo znát, že tu chtějí nějaké body urvat. Musím poděkovat hráčům, jsme hrozně rádi, že jsme zase našli cestu k výhře a tři body zůstaly doma."