Hosté sice po bezbrankové první třetině šli dovedení, ale domácí ještě do druhé přestávky stačili třemi přesilovkovými brankami skóre otočit. Indiány táhl ve třetím domácím zápase v řadě za vítězstvím kapitán Martin Straka, který vstřelil jednu branku a na dvě přihrál.

Domácí měli v úvodu výhodu přesilové hry, ale po chybné rozehrávce musel naopak gólman Svoboda zlikvidovat střelu unikajícího Starého. Hosté lépe bruslili a vytvářeli si brankové příležitosti, plzeňský gólman si ovšem poradil s dvěma pokusy uzdraveného Elkinse z blízkosti.

Plzeňští se pokoušeli odpovědět ofenzivní aktivitou, nedokázali však přecházet přes Pardubicemi dobře střežené střední pásmo. Západočechům nevycházeli ani početní výhody a od pohromy je uchránil pouze pozorný Svoboda, jehož opět v dobré pozici neprostřelil agilní Elkins.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili domácí náporem. Pletka ale po přihrávce Dudy zpoza branky pálil pouze do připraveného Koutského, jenž chytal poprvé v sezoně jako jednička. Vedení se ujali hosté ve 25. minutě, když v přesilovce šikovně tečoval Píšovu střelu Koukal. Indiáni dokázali rychle odpovědět také v přesilovce, necelé dvě minuty na to totiž Pletka úspěšně usměrnil do sítě Dudovo nahozeni od pravého mantinelu.

Za nerozhodného stavu se hosté bránili tlaku domácích jen za cenu nedovolených zákroků, což potrestal pohodlnou dorážkou v přesilové hře Straka. Ve 36. minutě pykaly Pardubice za další faul a Marušák bombou od modré čáry zvýšil na 3:1.

V závěrečné třetině hosté ve snaze o zkorigování výsledku zjednodušili hru a Marušák ve 47. minutě zastavil unikajícího Radila jen za cenu trestného střílení. V něm však mladý útočník ztroskotal na svém loňském spoluhráči Svobodovi.

Vzápětí navíc při signalizovaném vyloučení hostů dorazil Strakovu vyraženou střelu za bezmocného Koutského pohotově Stránský. Východočeši se ale nevzdali a Radil po zaváhání domácí obrany zblízka v 50. minutě odčinil předchozí selhání trefou na 4:2. Čtyři minuty před koncem definitivně zlomil odpor soupeře Johnson, který přidal z otočky pátý gól.

Plzeň – Pardubice 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Fakta – branky a nahrávky:
26. Pletka (Duda, J. Jeřábek), 34. Martin Straka (St. Pierre), 36. Marušák (Martin Straka, Kratěna), 49. Stránský (Martin Straka, Kinrade), 56. Johnson (Pitule) - 25. Koukal (Píša, Kolář I), 50. Radil (T. Zohorna, Borer). Rozhodčí: Hodek, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Starý (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5312.

HC Plzeň 1929: A. Svoboda - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, Kinrade, St. Pierre, Dresler - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský - Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Buchtele - Radil, Kousal, T. Zohorna - T. Nosek, Nahodil, Semorád. Trenéři: Hynek a Lubina.