O patnáctigólové přestřelce mezi Pardubicemi a Kladnem se bude mluvit ještě dlouho.

Deset tisíc lidí, navzdory porážce domácích „pojišťováků" 6:9,  konec vytleskalo.
V kabině rytířů bylo přesto docela dusno. Do šatný přilétl nasupený kouč Zdeněk Vojta a pořádně hráče za šest inkasovaných gólů sjel. „Jo? To křičel jenom na brankáře," culil se skvěle naladěný JAROMÍR JÁGR. Hvězdný útočník si připsal dva body za gól a nahrávku. Vidět byl hlavně v první třetině, kdy ho bylo doslova plné hřiště.

Slušně  bláznivý zápas, že?
Věděl jsem, že Pardubice hrají hodně ofenzivě a čtyři, pět gólů na vítězství stačit nebude. Klukům jsem to v kabině říkal, je potřeba hrát pořád ofenzivně, nemá cenu bránit. Nedá se nic dělat, s Pardubicemi takhle hrát musíš.

Nebleskly vám hlavou vzpomínky na poslední play off, kdy jste s Philadelphií hráli podobně divoce proti Pittsburghu?
Podobné je akorát skóre, ale vývoj zápasu byl odlišný. Je strašně těžké zápas dohrát. Na jednu stranu musíš respektovat soupeře a nesnažit se mu dát doma deset nebo dvanáct gólů. Jenže ten druhý tým za stavu 3:9 nemá co ztratit a vrhne všechno do útoku. Nám tam pak padly hodně zvláštní góly.

Po první třetině jste celou střídačku seřval kvůli zbytečnému vyloučení za zdržování hry. Byl jste hodně vytočený?
Zlobil jsem se na naše hráče i trenéry. Bylo to za stavu 2:0 pro nás a zbytečně jsme Pardubicím dali dvě minuty přesilovky kvůli tomu, že jsme špatně vystřídali. To je přece zbytečné. Měli jsme to brát s nadhledem. Rozhodčí tady v Pardubicích přece necouvne. Takhle naštvaný jsem dlouho nebyl, úplně mě to rozhodilo.

Tomáš Plekanec nasázel Pardubicím podruhé za sebou hattrick. Má na ně pifku?
Říkal, že se cítí dobře, abychom se mu do toho moc nepletli. No a měl pravdu.

Hattrick zaznamenal ještě Pavel Patera. Také se cítil dobře?
Ten neříkal vůbec nic.

Na začátku zápasu jste po souboji povalil pardubického brankáře Salfického. Vypadalo to, že jste mu pak něco říkal…
Faulovali mě, ale bylo to neúmyslné. Díky bohu, že tam Salfa byl, jinak bych skončil asi po deseti minutách. Říkal jsem mu: díky za tvoji nohu. Byl to krásný dárek, jinak jsem šel s naraženým žebrem domů.

Zdálo se, že se vám docela zamlouvalo i házení perníků na led. Je to tak?
Tak jeden jsem ukradl, no. Třeba se bude ještě hodit.

Pořád pečlivě sledujete, co se děje za mořem?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Kloudně nevím, co se tam děje. Vím, že ruší Winter Classic , to je velká škoda pro fanoušky i pro hokej. Na druhou stranu se nemůžeš divit. Je to poker. Kdyby to NHL nezrušila, ukázala by, že chce sezonu. To jsou všechno hry. A já na tyhle hry už ani nemám náladu. Jsem na to už starej, abych hlídal, kdo zahodí karty první (usmívá se). Život je moc  krátkej, abych se tím zabýval.

Ale mohla by vás čekat třeba poslední sezona v NHL…
A nebo to mohla být ta minulá. Může se stát, že se nevrátím. To jsou věci, které se nedají ovlivnit. NHL má nějakou strategii, NHLPA má nějakou strategii. Do detailů já nevidím.

Napadlo by vás, že byste tady mohl zůstat celou sezonu?
To bych hlavně musel  jinak hrát a začít to brát vážně.