Kladno – Hokejisté Pardubic prohráli v 31. kole extraligy na ledě Kladna těsně 4:5. Opět zářil hvězdný útočník Jaromír Jágr, který vstřelil tři branky a připsal si jednu asistenci.
První dvě třetiny byly vyrovnaně, přestřelku v závěru utkání rozhodl Dalecký.

První branka padla už ve 4. minutě. Jágr si za brankou vyměnil puk s Paterou a šikovným vyjetím před gólmana Růžičku skóroval. Následně Pardubice odpověděly. Hodně prostoru dostal na modré čáře Kočí, jeho rána se odrazila od horní tyčky před Kousala, který poslal kotouč do odkryté branky.

Ve druhé třetině branka nepadla, zato v závěrečné části se rozpoutaly střelecké manévry. Přestřelku zahájil ve 43. minutě Eberle, který tečoval nad Růžičkovy betony střelu Lukáče.
Východočeši však předvedli rychlý obrat. Za deset vteřin vyrovnal na 2:2 Hemský a za dalších 32 vteřin už hosté díky Krejčímu dokonce o gól vedli.
Kladenští následně vyrovnali a v hlavní roli byl hvězdný Jágr. Ve 47. minutě domácí útočník tečoval nahození Majeského.

Misky vah na stranu Pardubic převážil Bartek, jenž se trefil z prostoru mezi kruhy.
Jenže v 53. minutě udeřil potřetí Jágr a přesnou střelou nad lapačku Růžičky zkompletoval hattrick. Vítězství na stranu Kladna strhl Dalecký, jenž osvědčil důraz a dorazil střelu Plekance.

Fakta – branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, M. Látal), 47. Jágr (Majeský), 53. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr) – 5. Kousal (V. Kočí, Radil), 44. Hemský (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (T. Nosek, Somík).
Rozhodčí: Turčan, Hribik – Lhotský, Ondráček.
Vyloučení: 6:8.