Čtvrtfinálovou bitvu s USA (3:2 po nájezdech) rozhodl v penaltovém rozstřelu Petr Koukal, útočník hradeckého Mountfieldu, který s Pardubicemi získal tři mistrovské tituly. Obránce Jan Kolář, chrudimský rodák, vstřelil branku na 1:1. Nastoupili i Nakládal a Radil. Všichni vstoupili do velkého hokeje v Pardubicích.

Petr Koukal
- Hokejový útočník rozhodl čtvrtfinále s USA v nájezdech.

Mistr nájezdů! Penaltu proměnil už ve skupině proti Kanadě. Ve vypjatém rozstřelu s Američany prokázal pevné nervy. Z deseti hráčů byl jediný, kdo dal gól.

Jan Kolář
- Hokejový obránce ve čtvrtfinále proti USA vstřelil gól na 1:1.

Životní trefa? V 16. minutě se z první opřel do přihrávky Kováře a jeho dělovka zapadla po odrazu od tyče do americké branky. Jako obvykle platný v defenzivě.

Jakub Nakládal
- Hokejový obránce odehrál celé čtvrtfinále proti USA, nebodoval.

Znovu jeden z klíčových českých beků. Dokonce mohl rozhodnout již během prodloužení, kdy střílel z kruhu, ale jen do amerického brankáře. Žádný střet nevypustí.

Lukáš Radil
- Hokejový útočník odehrál celé čtvrtfinále proti USA, nebodoval.

Přihrával, zkoušel i střílet. Třeba jako v 52. minutě, kdy brankář Zapolski jeho ránu vyrazil. Na ledě byl i během prodloužení, celkem odehrál přes 12 minut.

Tomáš Zohorna
- Hokejový útočník do čtvrtfinále proti USA nenastoupil.

Z pozice třináctého útočníka na střídačce povzbuzoval spoluhráče, ale na led se nedostal. Expardubický hráč si užil až společnou radost týmu po nájezdech.