Po výhře nad Českými Budějovicemi (4:1) zvládli Pardubičtí i zápas na stadionu kladenských Rytířů. Týmu, který mají táhnout hvězdy Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, vstřelili pět gólů.

„Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích. Zvládli jsme dobře takticky první třetinu, drželi jsme se plánu, jak utkání chceme vést. Musím hráčům poděkovat, že to splnili a zápas takto zvládli,“ řekl pardubický trenér Ladislav Lubina.

Góly v přesilovkách, velký důraz na dodržování taktiky, ubráněná oslabení a spolehlivý výkon brankáře Ondřeje Kacetla. I díky tomu Dynamo uspělo.

„Kladno má v mančaftu výborné hráče, nehráli špatně. Kdybychom to ale měli brát jako novináři, tak bychom na ten led snad ani neměli vstoupit. My jsme je přetlačili,“ poznamenal útočník Brian Ihnačák.

DNES V CHOMUTOVĚ
Baráž dnes pokračuje dalším kolem, týmy odehrají třetí zápas během pěti dnů. Pardubice se představí na ledě Chomutova, který je v průběžné tabulce se čtyřmi body na druhé pozici.

„Vstup do baráže je důležitý, pro nás je to pozitivní, ale jsou za námi jen dva zápasy a před námi dalších deset. Nemá cenu z toho dělat žádné velké závěry, musíme pracovat pořád zodpovědně dál,“ prohlásil trenér Lubina.

A dobře to ví i hráči v kabině, mužstvo potřebuje další body do tabulky. „Bereme to postupně, baráž je dlouhá. Nyní sledujeme pouze zápas v Chomutově. Musíme se na ně co nejlépe připravit,“ dodal Ihnačák.

Po zápasech proti prvoligovým týmům je tu setkání s Chomutovem. „Musíme plnit to, co jsme hráli, to nás dovedlo ke dvěma barážovým výhrám,“ uvedl pardubický brankář Ondřej Kacetl.