Po reprezentační přestávce zpět do boje. Čtyři zápasy během sedmi dnů, to je nejbližší program pardubických hokejistů. Již dnes od 18 hodin Dynamo nastoupí v domácí aréně proti pražské Spartě.

Minulý týden patřil z pardubického pohledu soustředění v Trutnově. „Bylo to v pozitivním duchu, ale hodně o tvrdé práci. Hlavně v posilovně to nebyla žádná sranda,“ řekl útočník Jan Mandát.

Na programu bylo především nabírání fyzické kondice, s průběhem byl hlavní trenér Ladislav Lubina spokojený. „Přesvědčil jsem se, že hráči jsou ochotni tvrdě pracovat a taky opravdu mohou. To je pro mě důležité,“ uvedl kouč.

Pět dnů, po kterých byli hokejisté stále spolu, splnil i další účel. „Máme pár nových spoluhráčů, kteří vlastně přišli těsně před soustředěním. Bylo důležité je poznat a dát se společně dohromady,“ poznamenal Mandát.

Během pauzy se navíc zapojili další hráči, kteří se vrací z marodky. To Lubina samozřejmě vítá. „Potřebujeme konsolidovat nejen útoky, ale celé pětky, a začít se věnovat herním činnostem, které jsou důležité.“

Už do dnešního zápasu zasáhne útočník Petr Sýkora, naopak švédský bek Mathias Porseland si ještě počká. „Už trénuje, ale nebudeme riskovat, protože by ještě neměl podstupovat osobní souboje,“ prozradil Lubina s tím, že chybět bude proti Spartě nemocný Tomáš Rolinek. A dlouhodobě mimo hru je forvard Denis Kusý.

Zlepšit koncovku

Sparta dnes přijede do Pardubic v pozici druhého nejlepšího týmu v bilanci venkovních zápasů. V nich získala o jedenáct bodů více než na domácím ledě.

„To nic nemění na tom, že do zápasu půjdeme s cílem zvítězit. Pokusíme se navázat na poslední zápasy, kdy jsme tolik neinkasovali. Naším cílem by mělo být zlepšit koncovku,“ řekl Lubina.

„Nemůžeme se teď tolik dívat na to, proti komu hrajeme. Pro nás je každý bod důležitý. Máme teď před sebou těžké soupeře. Chce to jít do toho s čistou hlavou a hrát, co si říkáme,“ poznamenal Mandát.

Třiadvacetiletý útočník je v posledních zápasech hodně vidět. Rychlý pohyb je charakteristický pro celou jeho formaci. Ať už vedle něj nastupují útočníci Perret, Machala či Horký.

„Rozumíme si. Jsme rychlí a vyhovíme si v tom, že se za sebe hodně zastupujeme. Vytváříme si šance, ale náš hlavní problém je ten, že nedáváme góly. Musíme se více tlačit do zakončení,“ dodal.

Střelba, to je v Dynamu neustálé téma. „Ještě chodíme ve skupině střílet 250 puků po tréninku. Musíme to do sebe dostat,“ řekl Mandát.