V neděli připravili pardubickým fanouškům předčasnou vánoční nadílku. Ofenzivní trojka Kolář – Koukal – Starý namířila do sítě Českých Budějovic pět puků a na ledě byla k nezastavení. Poslední domácí zápas Pardubic před vánočními svátky se hrál absolutně v jejich režii.

„Užívali jsme si to, ale zase jsme se nechtěli nechat zbytečně unést. Diváci super fandili, což nabádalo k tomu, abychom hráli bezstarostně dopředu,“ usmíval se po vysoké výhře 5:0 JAN KOLÁŘ, jeden z členů produktivní trojky. Sám se pod jasné vítězství podepsal brankou a asistencí.

Po dlouhé době je vaše řada, která v minulé sezoně v extralize řádila, zase pohromadě. Asi jste hodně rád, že?
Ve stejném složení už jsme hráli v pátek proti Plzni, ale nebylo to ještě ideální. proti Budějkám nám to sedlo. Prosadili jsme se v přesilovkách i v rychlých protiútocích. Vyhovovalo nám, že se soupeř výrazně soustředil na obranu. Tím pádem jsme mohli do nich bušit a přebruslit je.

To se vám dařilo náramně. Třeba už při první gólové akci, kdy jste milimetrově přesnou přihrávkou našel hokejku Petra Koukala.
Řekl bych, že to byla jejich chyba, protože jsem nebyl pod tlakem. Měl jsem čas si akci promyslet. Oni čekali, že to hodím za branku, kam cuknul i obránce. Petr Koukal tam zůstal úplně sám, takže to nebyla těžká přihrávka.

Vaše řada se aktivním forčekingem postarala i o druhou branku vteřinu před koncem první třetiny. Byl to zlomový okamžik zápasu?
Rozhodně je to muselo hodně nahlodat. Těsný stav 1:0 byl pro ně dobrý, protože se mohli po přestávce snažit o vyrovnání. Určitě to na ně zapůsobilo.

Když jste se dostali do vysokého vedení, vypadalo to, že si zápas maximálně užíváte. Bylo to opravdu tak?
Ano. Bylo to tak. Zápas jsme si užívali, ale nechtěli jsme se nechat unést. Diváci perfektně fandili, což nabádalo k tomu, abychom hráli bezstarostně dopředu. Řekli jsme si, že hlavně nesmíme dostat gól. Museli jsme se držet, a to se povedlo.

V minulé sezoně jste v tomto složení na ledě řádili. Letos jste toho dohromady moc neodehráli. Pronásledují vás zranění. Neříkáte si, že je to poněkud zakletá sezona?
Dlouho jsem se nemohl dostat do zdravotní pohody. Teď už se cítím perfektně. Jsem ready. Tak bychom chvíli mohli hrát pospolu. Je těžké, když zdraví nefunguje. Věřím, že nám to už spolu půjde bez nějakých problémů. Sezona je ještě dlouhá a to nejdůležitější teprve přijde.

Cítili jste se v zápase s Českými Budějovicemi podobně jako v loňské sezoně?
Určitě. Hrálo se nám výborně, dali jsme pár branek. Hodně nám to podpořilo sebevědomí.

Prolomili jste domácí sérii proher. Už bylo na čase, že?
Už jsme chtěli vyhrát, abychom dostali lidi na svou stranu a týmy si sem nejezdily pro body. To se povedlo.