Ztráta na úvod. Hokejisté pardubického Dynama na začátku nového ročníku inkasovali třikrát během druhé třetiny. To byla klíčová pasáž, která Mladé Boleslavi zajistila první vítězství.

Oba týmy představily v úvodním ostrém utkání hned několik nových posil. Ta nejčerstvější na straně Pardubic zatím chyběla. Dynamo posílí švédský útočník Johan Harju, jehož příchod se realizoval v tomto týdnu, ale nastoupí nejdříve až do nedělního utkání proti Karlovým Varům (17.00).

Ve čtvrtém útoku tak sestavu doplnili junioři Jiří Bucek a sedmnáctiletý forvard Michal Rouha. Na první gól sezony si ovšem Pardubičtí museli počkat až do 38. minuty. To už prohrávali 0:3.

Úvodní třetina se ještě obešla bez gólů. Na jejím konci hosté rozehráli čtyřminutovou přesilovku, ale ani po velkých šancích Kousala a Tybora neskórovali.

Středočeši se prosadili ve 25. minutě, kdy přihrávku zpoza branky ukázkově využil Oscar Flynn, Potom napřáhl obránce Švec, jehož střelu tečoval Pavel Musil.

Po průniku do útočné třetiny pak prostřelil Kacetla Michal Vondrka. Dvacet vteřin po jeho trefě vyšla Pardubicím akce, kdy se po Kousalově přihrávce trefil Radoslav Tybor mezi betony Krošelje.

V posledním dějství domácí nevyužili dvě přesilovky, až do prázdné branky se trefil v závěru Lukáš Žejdl.

„Na utkání jsme se poctivě připravovali, o to větší zklamání ve mně je po výsledku 1:4. Soupeř byl rychlejší, důraznější, a hlavně rychleji na kotouči. My jsme byli všude o krok pozadu, o tom vypovídá také konečný výsledek,“ řekl trenér Ladislav Lubina.

Mladá Boleslav – Pardubice 4:1
Fakta - branky a nahrávky: 25. Flynn (Najman, P. Kousal), 33. P. Musil (Ševc, Klepiš), 38. Vondrka (Hrbas), 60. Žejdl – 38. Tybor (R. Kousal, D. Kindl). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3596. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:0.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Šťastný, Žejdl, Vondrka – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Piché, Kolář, Holland, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Tybor, R. Kousal, D. Kindl – Hovorka, Mandát, Rolinek – Machala, Poulíček, Látal – Bucek, Pochobradský, Rouha.