Vítězství a první místo v tabulce. Takový je konečný verdikt utkání 41. kola hokejové extraligy mezi Slavií a Pardubicemi.

Domácí se radovali po výhře 2:0 a prodloužili sérii bez porážky už na sedm zápasů v řadě. Navíc ve všech brali vždy tři body.

„Uvidíme, kdo dá první gól,“ prorokoval po první třetině slávistický útočník Tomáš Micka.

Nemýlil se. Připsal si ho jeho spoluhráč Josef Beránek, kapitán Slavie. Časomíra odkrojila poslední vteřinu z trestu Jana Snopka, pro změnu hostujícího kapitána, když se změnilo skóre.

Na začátku třetí třetiny vypálil od modré Michal Vondrka a bylo rozhodnuto – 2:0.

Ještě předtím se zacvičovali Micka a Roman Červenka, ti jen razítkovali tyčky branky Martina Růžičky.

V bitvě o první místo se nakonec radoval ten druhý z tabulky. Ale po šedesáti minutách se role v tabulce otočily. Tým Vladimíra Růžičky se vrátil na pozici, kde už letos přebýval.

Úspěch přišel i přesto, že do utkání nenastoupil nejproduktivnější hráč extraligy. Jaroslav Bednář si dal oddych kvůli nachlazení.

Ačkoli letos Pardubice se Slavií potřetí prohrály, jedno se nezměnilo. „Jako vždy vyrovnaný zápas, který táhne diváky,“ povídal Beránek.

Smutnou zprávou pro hosty je, že potřetí v sezoně nedali gól. Naopak může se radovat slávistický brankář Stanislav Neruda. Vychytal druhou nulu a už 131 minut neinkasoval.

Slavia – Pardubice 2:0

Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0

muž zápasu: Beránek

Neruda – Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Jebavý – Hruška, Beránek, Tomica – Vondrka, Červenka, Sklenář – Micka, Kraft, Doležal – Čermák, Holec, Svoboda. Trenér: Vl.Růžička.

M.Růžička – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Koma, Zukal – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Rákos, Tvrdík, Somík – Klejna, Pucher, Semorád. Trenér: V. Sýkora.

Branky a nahrávky: 28. Beránek (Hruška), 42. Vondrka (Beránek)
Rozhodčí: Šír – Charvát, Kalivoda
Vyloučení: 4:4