S novým koučem Jozefem Jandačem, jenž nahradil Václava Sýkoru, a bez Dominika Haška vstoupí v pátek duelem se Spartou hokejisté HC Eaton Pardubice do extraligy.

Obhájci mistrovského trůnu se musí vypořádat nejenom s odchodem strůjce dubnového triumfu, ale tým opustil i elitní kanonýr Petr Sýkora. Nejvýraznější posily? Pětinásobný mistr světa a vítěz Stanley Cupu František Kaberle a slovenský střelec Martin Bartek, jenž se výtečně uvedl v přípravných zápasech.

„Doplnění kádru je dostačující na to, abychom v extralize hráli důstojnou roli . Nyní se maximálně soustředíme na vstup do sezony,“ uvedl na tiskové konferenci pardubický lodivod Josef Jandač, jenž už má jasno o tom, kdo v prvních zápasech bude zastávat pozici brankářské jedničky. „Šanci dostane Martin Růžička, který v přípravných utkáních prokázal svoji výkonnost. Adam Svoboda se potýkal se zraněním.“

Klub vstupuje do sezony s rozpočtem nižším než 140 milionů korun. „V minulém roce jsme měli rozpočet 140 milionů, ale vzhledem k našemu triumfu v extralize se navýšil na 160 milionů. Celkový rozpočet bude odvislý od našich výsledků v sezoně. V tuto chíli je důležité, že nikomu nedlužíme ani korunu,“ uvedl předseda představenstva HC Eaton Pardubice Ondřej Heřman.

Zájem o pardubický hokej neustává. Před premiérovou páteční bitvou se Spartou Praha, která ještě není vyprodaná, klub eviduje 5633 prodaných permanentních vstupenek. „Na každý zápas extraligy půjde do prodeje zhruba čtyři tisíce vstupenek,“ ubezpečil pardubický generální manažer Zbyněk Kusý. Z finančních důvodů Eaton odmítl účast na prosincovém Spengler Cupu, došlo k oživení spolupráce s prvoligovou Chrudimí, která bude na úrovni partnerského klubu.

V minulém týdnu došlo k uzavření partnerství s čínskou společností Changhong Eletric – jedním z největším producentů spotřební elektroniky v Číně, která vstoupila i na evropský trh a má svoji vlastní tovární halu poblíž Nymburka. ČEZ Arena tak bude vybavena novými televizory.