Hrubé chyby: nula. Vycenění zubů v útočné třetině: extrémní. Body: tři. Pardubice do puntíku plnily přání trenérů o jednoduchém hokeji. Porazily Chomutov 4:1.

Od páteční porážky v Plzni se podařilo vyladit jednu podstatnou věc, zmizely osudové kopance v defenzivě.

V pardubické brance nastoupil počtvrté za sebou Brandon Maxwell, před sezonou plánovaná jednička Robert Kristan si tak nejspíš definitivně musí zvyknout na pozici brankáře číslo dva. Rozhodně se nedá říct, že by se Američan nudil, třeba přesilovky hrál Chomutov hodně zajímavě. Jenže hodně střel viděl, beci navíc moc nedovolovali dorážky. Směrem do obrany šlapal celý tým, jak už dlouho ne.

Maxwell inkasoval jenom jednou, když Antonín Dušek ve druhé třetině srovnával z trestného střílení na 1:1.

Dynamo konečně dokázalo kousat i vepředu. Do vedení ho dostal střelou do horního růžku chomutovské klece Rolinek.

Jeho parta si pak na Duškovo vyrovnání připravila dvě odpovědi, dvě skvěle odehrané přesilovky. Zásahy Svobody a Marcinka měly jedno společné, dokonalou clonu před brankou. Strmeň ani jednou neměl šanci střelu vidět.

Po zranění se do sestavy Východočechů vrátil Petr Sýkora a hned si první zápas od 20. října osladil gólem. Tomáš Rolinek pro něj vybojoval ve 44. minutě puk, Sýkora s bekem na zádech do něj před brankářem Strmeněm jednou rukou píchnul a chomutovský brankář se za sebe jen zmateně ohlížel. Po čtvrtém gólu se také pakoval z branky.

Pardubice shodily masku ustrašeného týmu, co má nahnáno z každé další minuty, že by mohla přijít apokalypsa. Piráty sejmuly hodně sebevědomým výkonem. Takhle hrát častěji, nejsou třetí od konce.

Pardubice – Chomutov 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)Fakta – branky a nahrávky: 23. Rolinek (Havlík), 30. Svoboda (Štajnoch, Marcinko), 36. Marcinko (Tybor), 44. Sýkora (Rolinek, Maxwell) – 27. Dušek (trestné střílení).
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Bláha, Frodl.
Vyloučení: 5:5, navíc Chlouba (Chomutov) 10 minut OT.