Tím navíc nedopustili, aby se jim desátý tým opět vzdálil. „Ztráceli jsme na Olomouc devět bodů. Mohli jsme se přiblížit na šest nebo spadnout na dvanáct, což už by bylo strašně moc," uvědomoval si po zápase útočník Petr Hubáček.

Čtyři góly v rozmezí necelých dvanácti minut. Byl z toho jasně nejlepší vstup Pardubic do utkání v sezoně. „První třetina byla pro domácí až krutá, my jsme branky dali, zatímco soupeř ne. Vedli jsme 4:0, ale stále se báli o utkání. Od druhé třetiny jsme se dostali pod velký tlak. To vyvrcholilo v poslední části, kdy jsme hráli i ve třech," řekl generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík.

„Snažili jsme se hráčům vštípit, že předchozí dva úspěšné domácí zápasy jsou pryč, ale jak se ukázalo, to se nám nepodařilo. Pardubice hrály obětavě, my jsme první třetinu létali ještě někde v oblacích," měl jasno olomoucký kouč Zdeněk Venera.

Hosté vstřelili první dvě branky podle stejné šablony, tu třetí vsítil Petr Hubáček po přihrávce Petra Sýkory. „Ale největší podíl na tomto gólu má Honza Ščotka, který zastavil brejk Olomouce a takovou prostrkávačkou založil útok dva na jednoho," pochvaloval si Petr Hubáček.

U čtvrtého gólu si připsal asistenci ve své pardubické premiéře Nicholas Johnson. „Bylo to pro něj těžké, do Pardubic přijel až v sobotu večer. Poslali jsme ho do třetího zámořského útoku. Slibujeme si od něj důraz, což v utkání několikrát prokázal. Může přinést něco, co našim technickým hráčům chybí, když máme hodně nahrávek a nechodíme tolik do brány," uvedl k americké posile z Plzně Pavel Rohlík.

V pondělí byl do národního týmu dodatečně nominován i pardubický útočník David Tomášek, který tak může na nadcházejícím ruském turnaji vyhlížet první start v reprezentaci dospělých.

Dárek soupeři nahradily góly Dynama
Takovou první třetinu v Pardubicích nepamatují. Na Hané byli nesmírně produktivní – čtyři góly z deseti střel. Pravý opak oproti posledním domácím duelům. „Zápasy s Litvínovem a se Spartou jsme si prohráli na začátku, kdy jsme darovali kotouč soupeři a inkasovali po chybách. V sobotu na tréninku jsem měl výstup a na hráče jsem byl až nepříjemný. Chtěl jsem je přinutit k zodpovědnosti. Čekali jsme spíše tuhý boj, i mě překvapilo, že jsme byli tak produktivní. Od druhé třetině už bylo ovšem vidět, že si tam někteří hráči začali dávat svoje věci a nedodržovali taktiku. To nás sráží celou sezonu. Musíme se držet systému a pracovat pro tým," komentoval hlavní trenér Pavel Rohlík.