Žádnou velkou krásu nečekejte. Spíš rozhodne šmudla. Pár let dozadu patřily Zlín a Pardubice pravidelně do okruhu kandidátů na titul. Teď se oba klepou, aby neskončili v baráži.

V úterý (17.30) je ve Zlíně čeká dohrávka šestého kola. Jsou na tom hodně podobně. V tabulce je dělí jen dva body. Pokusy o oživení týmu dopadly většinou dost mizerně. V Pardubicích se nechytil Redenbach a Orsava chodí pořád po doktorech, Zlínu zase moc nevychází sázka na Lotyše Burkatse ani na Adama Havlíka, kterého právě Východočeši k ševcům pustili.

Cesta do první desítky? Zatím to vypadá na podobnou misi jako přejít v žabkách Saharu.

„Snažíme se s kluky komunikovat, není to teď vyloženě o nějakém řvaní. Chyby, které tam jsou, ale vytknout musíme," popisuje pracovní náladu ve své kabině pardubický asistent Marek Zadina.

Při pondělním tréninku se hodně hrálo na malém prostoru. Chtěl s kolegou Králem do hráčů nahustit, co je čeká ve Zlíně. „V posledních zápasech jsme nebyli dost agresivní, v obranném i útočném pásmu jsme prohrávali souboje. Chceme, aby hráči agresivitu zvýšili," dělají Zadinovi těžkou hlavu poslední porážky.

Pardubice herně smetl Liberec, naposledy Sparta. Do toho domácí porážka s Litvínovem po nájezdech. Tým sice tolik neinkasuje, zato přestal dávat góly. „Liberec je lídr, hraje výborně, má silnou ofenzivu. Sparta se tlačí hodně do branky, má menší hřiště. My teď prohráváme souboje a z toho všechno pramení," vidí Zadina hlavní problém v důrazu.

Zlín se podobně jako Pardubice občas nadechne a hned spadne do deprese. Po poslední výhře na ledě Dynama prohrál třikrát za sebou. Ztratil třeba i s Karlovými Vary… Utloukl o gól Hradec a v neděli hned dostal nařezáno od Liberce 1:5. „Tenhle zápas nám vůbec nevyšel, domácí byli od začátku lepší," supěl zlínský asistent Juraj Jurík.

V úterý ale zase zkusí „ševci" na Pardubice uvařit kotel poctivé defenzivy a neprostupného středního pásma. Přesně ten, v jakém Dynamo uškvařili 15. listopadu v jeho hale. „Ani u nich to o kráse určitě nebude. Hokej nahoru dolů asi nedopadne, spíš půjde o urputnou obranu," čeká Marek Zadina.

Jak řeší krizi?ZLÍN
Trenér: Rostislav Vlach navzdory bídě zůstává. V minulé sezoně tým z průšvihu už vyhrabal.
Nákupy: Bukarts z Rigy zazářil dvěma góly s Chomutovem, jinak je nevýrazný. Povedl se Maruna z Havířova, už se trefil třikrát. Havlík z Pardubic se propadl do 4. útoku.
Vyhazovy: Okál a Horák jsou v Havířově, z výkonnostních důvodů nehrají Vlach a Marušák.
PARDUBICE
Trenér: Miloš Říha ml. dostal po devíti zápasech padáka. Pozice dua Richard Král + Marek Zadina je pevná.
Nákupy: Přišel Redenbach, který toho kromě prvního zápasu v Litvínově moc nepředvedl. Orsavu získalo Dynamo z Třince za Tybora, ale posila je stále na marodce.
Vyhazovy: Určitá část hráčů migruje mezi Šumperkem a Pardubicemi. Skončil Divíšek a klub vyhodil Adama Havlíka. Roupec je ve Znojmě.