Mladící Sparty vrátili Moelleru prohru z pondělka na nájezdy 4:5 i s úroky. O postupujícím se tak musí rozhodnout dnes od 13 hodin v pardubické ČEZ Areně.

HC Sparta Praha – HC Moeller Pardubice 4:0 (1:0, 3:0). Branky: 19. Hájek, 26. Pacovský, 31. Rybecký, 37. Morkes. Sestava: Landsman (37. Čaladi) – Kučera, Zdráhal, Krejnus, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Kindl, Buchtele, Dobiáš, Sodomka, Kapec, Semorád, Verner.

Sparta byla od úvodu aktivnější, a to že se skórem nehnula, byla zásluha Landsmana. Ten v úvodní třetině navázal na vynikající výkon z prvního duelu. Jeho kouzlo odačarovali domácí v 18. minutě. O své výhře definitivně rozhodla Sparta mezi 26. a 37. minutou po třech trefách do černého.

Pavel Rohlík, trenér HC Moeller: „Kluci nesplnili to, co jsme vyžadovali. Těžko říct, jestli to bylo tím, že jsme třikrát za sebou vyhráli a tak hráči byli až moc uvolnění. Chtěli jsme hrát z obrany a čekat na brejky, ovšem tyto pokyny se minuly účinkem. Stejně tak jsme si chtěli dát pozor na oslabení, ale dostali jsme v nich dva góly. Sparta byla jednoduše lepší a vyhrála zcela zaslouženě. “