Obrana Pardubic bude bohatší o pět titulů mistra světa, jeden Stanley cup a hromadu zkušeností. Vedení Eatonu se povedlo z Kladna přivést sedmatřicetiletého Františka Kaberleho.

V Kladně mu skončila smlouva a i když mu vedení klubu nabídlo její prodloužení, počítalo s možností, že by v týmu nemusel zůstat. „Jsme v telefonickém kontaktu. Je možné, že tak kvalitní hráč dostane smlouvu i jinde. Takovou, že ji nebudeme schopni dorovnat,“ prohlašoval ještě na konci června kladenský sportovní ředitel Milan Volf.

Příchod bývalého reprezentanta do Pardubic si manažer klubu Zbyněk Kusý velmi pochvaluje: „Znám se s ním snad dvacet let a vždy to byl jeden z nejlepších obránců, kteří v Česku byli. Je to zkušený hráč a my vždy hledáme hokejisty, kteří mohou pomoci mužstvu. Právě takovým Franta Kaberle je.“

Tvrdost před brankou obstará první letošní akvizice ze Slovenska Branislav Mezei, Kaberle bude mít patrně víc na starosti hru dopředu a také výchovu dalších talentovaných zadáků. „Vždyť mezi osmi beky máme tři hráče do třiadvaceti let. Je jen sotva něco lepšího, než když tito hráči mohou hrát vedle takové osobnosti,“ plánuje Kusý.

František Kaberle odehrál v NHL 523 zápasů. Nejvíce se vryl do paměti v dresu Caroliny Hurricanes, když v roce 2006 rozhodl svoji trefou o tom, že jeho tým získá Stanley cup.