Davy expertů se předháněly v předvídání pomistrovské kocoviny. Pardubice? Nebude to nic moc, zase přijde od začátku trápení… Realita? Samá voda! Po prvních dvou kolech to zatím vypadá, že Eaton v extralize začal na stejném místě, kde skončil. Získal šest bodů ze šesti možných. Září. A to i díky hokejovému mušketýrovi FRANTIŠKU KABERLEMU (37), ke kterému věštby o povadlém mistrovi také dolétly. „Samozřejmě že jsme o tom také slyšeli. Všude se psalo o tom, že se Pardubicím po velkém úspěchu nedaří,“ útočilo ze všech stran i na zkušeného obránce.

POSILY, KTERÉ ZÁŘÍ

Martin Bartek – Proti Spartě vymyslel gól pro Kočího, s Třincem proměnil samostatný nájezd. Slovenský útočník hraje v ohromné pohodě.

František Kaberle – Sice je zatím bez bodu, ale přes půl hřiště posílá přesné žabky na hokejku a ve své třetině si počíná skvěle pozičně, nic ho nerozhodí. Vydařený nákup!

Zatím to ale spíš vypadá, že vás pesimistické odhady nakoply, nebo ne?
Určitě jsme zaregistrovali, co se o nás píše. Ale do hlavy jsme si to moc nebrali. Hlavně jsme se snažili dobře začít se Spartou, což se povedlo. Navíc jsme na úvodní zápas navázali druhou výhrou v Třinci, takže spokojenost.

Jistý brankář, v obraně to klape, v útočném pásmu se daří dělat pořádnou neplechu… Moc to nevypadá, že by do obrany přišli i s Tomášem Kudělkou tři úplně noví hráči. Co říkáte?
Na to by lépe odpověděli spíš kluci, kteří tu hrají déle. Ale přes léto jsme odehráli docela dost přátelských zápasů, a i když jsme měli docela slušnou marodku, bylo tam i hodně času na sehrání.

Jenže v těch přátelských zápasech hra dozadu docela dlouho haprovala. Čím to, že když přišly ostré zápasy, podařilo se najednou vše vyladit k plné spokojenosti?
Snažíme se hlavně z chyb, co jsme dělali v přípravě, poučit a zatím to funguje. V přátelských zápasech jsme zkoušeli různou taktiku jak obrannou, tak útočnou. Zápasy jsme kolikrát nehráli podle stavu, ale snažili jsme se zkoušet různé herní varianty. Z toho pak možná často vyplývalo celkové skóre zápasu.

Trávili jste kvůli tomu s trenérem Jandačem hodně času u tabule?
Nějaké video a malování na tabuli proběhlo, ale na druhou stranu bych neřekl, že toho bylo nějak přehnaně moc. Ono se ani moc nedá přátelské a ligové zápasy srovnávat. Ať chcete nebo ne, v lize se do toho jde přeci jenom víc naplno. Nasazení a hra do těla je úplně jiná než v přátelských zápasech.

Před startem sezony, i v prvním utkání se Spartou jste nastupoval s Markem Drtinou. Vyhovoval vám mladší parťák?
Odehrál jsem s ním nejvíc, to je pravda. Teď nastupuju s Jakubem Nakládalem, ale nikdy jsem neměl problém si zvykat na nové partnery v obraně. Vždycky mi bylo celkem jedno, s kým hraju.

Proti Spartě jste pomalu neslezl z ledu, jak se po prvních dvou zápasech sezony cítíte?
Se Spartou jsme hráli na tři obrany, v Třinci na čtyři, takže jsem byl na ledě o trochu méně. Ale rozhodně mi nevadí, když hraju hodně. Když jsem pořád v tempu, tak mi to vyhovuje.

Takže ani nepotřebujete úterní zápasové volno, které vzniklo odloženým soubojem s Karlovými Vary?
Myslím, že ani ne. Člověk je na začátku soutěže ještě plný sil, klidně bych hrál dál.

Dvakrát jste si užil pozápasové vítězné oslavy, při kterých minulý rok pouštěl Petr Koukal techno. Co se vlastně hraje v kabině teď?
Co jsem sondoval, tak se prý navazuje na loňský program a hraje se to, co vloni (usměje se). Ale já poslouchám všechno, nijak mi to nevadí.

Asi platí, že když se vyhraje, poslechne si člověk cokoliv, že?
Bez debat. Rozhodně se nestane, že bych si sedl doma v obýváku do křesla a tenhle druh hudby si k tomu pustil. Ale po zápase se to do té vítězné atmosféry docela hodí.

Jaká vlastně byla vaše reakce na přijetí pardubickými fanoušky? Už během první třetiny se Spartou skandovali vaše jméno…
Určitě je to příjemné. Atmosféra v Pardubicích je ale celkově skvělá, strašně se mi to líbí.

Ne u všech posil ale bývalo pravidlem, že je fanoušci přijali hned za své, třeba Jan Čaloun s Janem Snopkem by mohli vyprávět. Ulevilo se vám, že všechno šlo takhle hladce?
Samozřejmě, ale hlavně doufám, že se mnou a mojí hrou budou dál spokojení. Všechno se odvíjí od toho, aby mužstvo hrálo dobře a aby se vyhrávalo. Pak by to mohlo být dobré.