Výhru Dynamu vzal domácí David Nosek, který v závěru vyrovnal a rozsekl i nastavení. „Myslím, že všichni si můžeme říct, že jsme tady nechali všechno a odvedli dobrou práci, i když máme jen bod," uvedl brankář Dynama ONDŘEJ KACETL, který byl jedním z hrdinů zápasu.

Pardubice i bez trojice klíčových útočníků Rolinka, Redenbacha a Klimenty svým aktivním výkonem zaskočily Oceláře. Už ve třetí minutě se trefil Petr Sýkora, o deset minut později Daniel Rákos vyrovnal, ale vzápětí Patrik Poulíček znovu dostal hosty do vedení 2:1, které drželi téměř až do konce.

„Všichni hráli výborně, semkli jsme se jako mančaft. Ti kluci, co nám chyběli, jsou důležití hráči, ale snažili jsme se to uhrát bojovností. Lehat do střel, mít před brankou pokrytý hráče. Většinou se nám to dařilo," chválil Kacetl. Hlavní hvězdou byl však on.

Pardubický brankář zastavoval třinecké nájezdy, zneškodnil čtyřicet ran. „Byl to hodně těžký zápas, měli hodně střel. Mám toho plný zuby," přiznal. „Takové zápasy mám rád, ale dneska jsem uvítal i komerční pauzu, abych si oddechl. A po třetí třetině jsem byl rád, že jsem si mohl na chvíli sednout. Ale vyhovuje mi to víc, než kdyby na mě šlo třeba jen deset střel. Parádně jsem si zachytal," řekl.

Jediným černým momentem Kacetla byl jeho nechtěný faul. Oceláři v přesilovce vyrovnali v 55. minutě. „Já se rozmáchl, zůstala mi hokejka mezi nohama, než jsem ji stačil pustit, tak jsem ho podrazil. Štve mě to, sahali jsme po třech bodech, ty by byly skvělé. I bod je super," uvedl.

Kacetl po svém příchodu z Hradce Králové odchytal za Dynamo čtyři zápasy a přispěl k zisku šesti bodů. Okamžitě se stal oporou a pozvedl výkon týmu. „Osobní zásluhy si nepřisuzuji. Jsme tým a kluci makají, něco jsme uhráli, ale v tabulce nepostupujeme, stále tam je rozdíl," povzdechl si.