V neděli na západě Čech se skóre od úvodních minut měnilo. „Pro nás to bylo další těžké utkání. Od začátku navíc nervózní. Dali jsme v první minutě gól, ale pak jsme vedení ztratili. Je super, že máme tři body, ale nic nekončí. Pokračujeme," uvedl kapitán Pardubic Tomáš Rolinek.

Právě hráč s číslem 60 zařídil dvougólový náskok pro Dynamo. V 50. minutě ujel v oslabení, ale při zakončení byl faulován. Následovalo trestné střílení. „Věřil jsem si, i když nejsem žádný specialista. Buď dobře vystřelíte a je gól, nebo špatně," okomentoval Rolinek. Platila první varianta, puk skončil za brankářem Závorkou.

Zbytek duelu pak Pardubičtí strávili téměř celý v oslabení. „Točilo se tam pár kluků. Ti to skvěle odmakali pro celý tým," zdůraznil kapitán.
Oba celky se potkají znovu po dvou dnech v dalším důležitém utkání. „Nemám rád slova jako potvrdit. Chceme vyhrát a přenést závěr utkání v Karlových Varech do domácího duelu s Energií," řekl hlavní trenér Miloš Holaň.

K náročnému závěru posledního zápasu dodal: „Nepočítali jsme s tím, že bychom hráli až tak dlouhá oslabení a že je budeme tahat na pár lidí. Rozhodla obětavost a vůle chtít vyhrát."

Nyní je před Pardubicemi poslední týden baráže. Tři zápasy. „Není čas se dívat vlevo nebo vpravo a kalkulovat. Chceme hledět hlavně sami na sebe, věřit si," dodal Miloš Holaň. V úterním utkání může zařadit do sestavy i obránce Marka Trončinského. Po jeho vyloučení na pět minut a do konce utkání již nebude dodatečně disciplinárně potrestán.