A v osmnácti letech se zapsal na výbornou.

Český tým v rámci přípravy před světovým šampionátem nastoupil v Příbrami dvakrát proti Švýcarsku. Byly z toho dvě výhry – 5:2 a 4:1. „Moc jsem si reprezentační akci užil, budu na ni navždy vzpomínat jako na první, navíc se mi osobně docela dařilo. Musím pokračovat a jít dál,“ řekl Kaut.

V úvodním utkání si připsal dvě asistence u českých branek, v tom druhém dokonce vstřelil svůj první reprezentační gól. Dva zápasy = bilance 1+2. „Poznal jsem se s novou partou, kluci mě vzali fajn. Moc jsem si to užíval, vážím si té možnosti, že mohu být v jedné kabině s hráči, ke kterým jsem dříve vzhlížel. Byla to pro mě obrovská čest,“ přidal další dojmy.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Cizinci v týmu Dynama? Tah se vyplatil

Zajímavou společnost měl Kaut vedle sebe v kabině. Na jedné straně spoluhráč z Dynama David Tomášek, na té druhé Robert Kousal, další hokejista s pardubickou minulostí. „I s Robertem už se znám dlouho. Hrál v juniorce Pardubic s mým bratrem, jezdili jsme se s rodiči dívat na každé utkání,“ prozradil.

Kousal se připojil k národnímu týmu po své druhé sezoně ve švýcarském Davosu. I on v Příbrami vstřelil gól za národní tým. „Právě jsme si ještě říkali cestou z kempu, že si mě pamatuje jako malého bratra od Tomáše a teď najednou spolu oblékáme reprezentační dres,“ dodal.

Český tým nyní čekají dva zápasy ve Francii. Tam si proti Kautovi mohou zahrát pardubičtí útočníci Sacha Treille a Jordann Perret. „Zatím ale není jisté, zda pojedu. Bude nás tu pět lajn. Jeden či dva hráči asi nepojedou,“ uzavírá Kaut.

Dušan Salfický, generální manažer HC Dynamo Pardubice
Salfický po sezoně: Většinu týmu chci udržet pohromadě