Prostor využil dokonale. Hned v úvodní minutě prodloužení si vzal puk, projel s ním do útočného pásma a vystřelil. Pardubický forvard Martin Kaut při hře tři na tři rozhodl duel Dynama proti Plzni. Hokejisté Pardubic ve druhém kole vyhráli 3:2.

„Rozhodl jsem se, že pojedu jeden na jednoho s obráncem, snažil jsem se co nejvíce bruslit. Pak jsem vystřelil, asi jsem překvapil Frodla. Padlo to tam,“ popisoval Kaut klíčovou akci.

Pardubice potřebovaly doma zabrat. Zvlášť po úvodním utkání nové extraligové sezony, které prohrály v Liberci 1:7. „Podívali jsme se na video, co bylo špatně. Chtěli jsme začít jinak, to se povedlo, když jsem dali první gól,“ ohlížel se za duelem Kaut, hokejista Colorada, jenž nyní pomáhá Dynamu.

Tak jednoduché to ovšem nebylo. Západočeši stav otočili, na druhé straně pak vyrovnal Radoslav Tybor. A když Kaut potom trefil tyčku, šlo se do prodloužení.

„Tam to je většinou padesát na padesát. Jeden tým vyhraje, štěstí se přiklonilo k nám,“ poznamenal Kaut.

Pardubičtí si ani ve druhém utkání sezony nepomohli v početních výhodách. Zatím žádnou nevyužili. „Stále nám nejdou přesilové hry. Říká se, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, tak nemůže vyhrát, ale my jsme bojovností vyrovnali,“ poznamenal hlavní trenér Milan Razým.

„Přesilovky rozhodují zápas. Kdybychom nějakou využili, tak utkání mohlo vypadat úplně jinak,“ dobře ví útočník Kaut.

Dva zápasy, dva body. To je pardubický start. Další utkání Dynamo odehraje v pátek na ledě Olomouce.