Přichází chvíle, kdy Pardubice rozseknou první otazník nové hokejové sezony.
Kdo zdědí kapitánské „céčko" po Petru Koukalovi, který nabral směr Rusko?
Klub sdělí oficiální stanovisko v úterý na tiskové konferenci.

Podle názoru Deníku jsou tři hlavní kandidáti. Největší šanci mají Aleš Píša s Radovanem Somíkem. Oba vykonávali vloni funkci asistenta. Oba mají zkušenosti z NHL a v pardubické kabině se těší obrovskému respektu.
Napovědět by mohl dnešní přípravný zápas, který úřadující extraligový šampion odehraje od 17.30 hodin na Spartě.
„Tam může být kapitánem kdokoliv. Nechtěl bych to zveřejňovat dopředu. Nechte se překvapit, kdo to nakonec bude, " mlží trenér Pavel Hynek.

Plánoval, že hráčům svoji volbu sdělí v průběhu druhého tréninkového týdne na ledě. Nyní jméno už nejspíš vědí.
„Nechci o tom hovořit zatím veřejně. Potřebuji s tím hráčem nejdřív mluvit o několika věcech. Stejně byste to asi uhodli, je to docela logická volba," jenom se usmál pardubický kouč.

Rozhodně nestřílí z toho, že by se bez Koukala tým ocitl ve slepé uličce: „Je tady nějaké zdravé jádro, mužstvo je dlouhodobě pohromadě. Ano, odešli nám dva výborní hráči do Ruska, ale věřím, že ti, co tady máme, štafetu převezmou."
Trenér Hynek jenom prozradil, že se volbou nového kapitána rozhodně netrápil přes celé léto: „V hlavě tohle jméno nosím od chvíle, co jsem se dozvěděl, že Petr půjde do Ruska."

Na žádnou další posilu  Pardubice nečekají, tým mají pohromadě už před prvním přátelským utkáním. „Jsme rádi, že se vedení podařilo získat kvalitní posily. Kádr budeme teď spíš zužovat," prohlásil Pavel Hynek.

Jako poslední dorazil do Pardubic útočník Kris Beech, jenž s týmem trénuje od 30. července. „Reference na něj byly vynikající, teď to bude muset potvrdit na ledě. Byl bych ale spíš zdrženlivý, všichni si pamatují, jak se to vloni vyvinulo se Simem. Úplně nejdůležitější je, aby Kris zapadl do kabiny a kluci ho vzali mezi sebe," má jasno Hynek.

Kdo by mohl být kapitánem podle Deníku

Aleš Píša, obránce, 35 let – šance 55 %
Má respekt v kabině i u protihráčů.  Pokud dostane „céčko" na dres, nebude kabinu nudit dlouhými monology, rétor to není. Problém? Stejně na tom byli třeba i Jiří Dopita nebo Kanaďan Joe Sakic. A dovolí si někdo zpochybňovat jejich schopnosti? Navíc když Píša něco poví, má to váhu. O čem ostatní chodí po špičkách, on řekne naplno.

Radovan Somík, útočník, 35 let – šance 30 %
Slovenský profesor je přirozeným lídrem, sálá z něho klidná síla, problémy dovede řešit s chladnou hlavou. V Pardubicích za pět let už zdomácněl. Neexistuje důvod, proč by kapitánem nemohl být on.

Jan Starý, útočník, 26 let  – šance 10 %
Trenér Hynek může klidně ukázat na překvapivé jméno. Starý je bouřlivák. Když se mu nepovede střídání,  má chuť roztřískat hokejku o mantinel. Na týmovém úspěchu mu ale extrémně záleží, větší zodpovědnost by ho možná mohla trochu zklidnit. Když nedávno prohlásil, že by v Česku za jiný tým hrát nemohl, věříte mu to.

někdo jiný 5 %
V NHL dotáhli svoje týmy ke Stanley Cupu Sidney Crosby a Jonathan Toews a oběma bylo lehce přes dvacet. Že by je mohl v Česku napodobit třeba Robert Kousal? Jeden nikdy neví, ale spíš ne… To už si spíš radši na Václava Kočího. Umí si zjednat respekt, nebojí se houknout. Tenhle hokejový mušketýr by roli kapitána zvládl.