Poosmé v řadě odcházeli pardubičtí hokejisté z domácího ledu ve vítězné náledě. Oproti předchozím sedmi výhrám, však tentokrát vydřeli „pouze“ dva body. O ty se zasloužil v penaltové loterii Michal Tvrdík. Kladno si za ustrašený výkon snad ani bod nezasloužilo. Děkovat může především skvělému Kopřivovi, jenž udržel střelce Moelleru pouze na dvou gólech.

V první deseti minutách to byl z pardubické pořádný kalup. Šanci za šancí si vytvářel Moeller, ale odměnou mu byla pouze jedna branka. V přesilové hře napřáhl od modré obránce Píša a trefil se přesně mezi Kopřivovy betony. Tlak domácích byl poté rozmělněn třemi vyloučení v řadě a v jedné výhodě se hosté prosadili. Odražený kotouč vrátil Diviš za záda Růžičky, jenž dostal v pardubické kleci příležitost místo Lašáka. Nástup do druhé části vyšel lépe Kladnu. Kalla poslal prudký pas na Bělohlava, jenž neměl problém trefit odkrytou branku. Od té chvíle se Růžička pořádně nudil, Moeller toužil po vyrovnání a mačkal hosty v ofenzivních kleštích. A udeřil znovu v početní výhodě zásluhou pohotového Puchera.

Třetí třetina byla znovu v režii Sýkorova souboru. Blízko k brance měl Starý, ale v poslední chvíli mu zmařil dorážku Nádašdi. Těsně před koncem mohli rozhodnout Koukal a Divíšek, ale Kopřiva byl znamenitý. V prodloužení se pak při vyloučení Divíška zaskvěl Růžička, jenž lapačkou fantasticky zastavil gólovou střelu Patery. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl ve čtvrté sérii Tvrdík.

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení. Jenže to bylo na dlouho vše. Bruslit a hrát jsme začali až od poloviny zápasu a hned se to projevilo na počtu střel. Bylo to dnes doslova vydřené vítězství. Tři až čtyři hráči utkání nedohráli, zápolíme s virózou.“
Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno): „Začátek zápasu nám vůbec nevyšel, do hry jsme se dostali až po našem vyrovnání. Na konci první třetiny jsme mohli přidat druhý gól, ale bohužel. Soupeř byl dnes jednoznačně aktivnější. Pro nás je bod maximem. Závěrečné penalty jsou prostě už hop nebo trop. Lépe je zvládli domácí.“

Pardubice – Kladno 3:2 po samostatných nájezdech

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0

Muž zápasu: Pucher Peter

Branky a asistence: 6. Píša (Cetkovský, Pucher), 38. Pucher (Cetkovský), rozhodující samostatný nájezd Tvrdík – 15. Diviš (Bělohlav, Patera), 23. Bělohlav (Kalla)
Rozhodčí: Polák – Kis, Pavlovič
Vyloučení: 6:6
Využití: 2:1
Diváků: 9370

HC Moeller Pardubice: M. Růžička – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Šeda – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Bláha, Zohorna, Ondřej.
HC Geus Okna Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava, Šmach, Srdínko – Diviš, Patera, Tomajko– Nedvěd, Frolík, Bělohlav – Horna, Kalla, Kuchler – Radovský, Čurilla.
Stručný popis zápasu:

Po úvodním vstřeleném gólu Aleše Píši pardubičtí usnuli na vavřínech. Ve čtrnácté minutě jim to nejprve připomněl Richard Diviš. V začátku druhé třetiny zase pardubická obrana neuhlídala Radka Bělohlava a ten otočil vývoj zápasu na 1:2 pro Kladno. Do hry vrátil pardubické Peter Pucher. Ten ze skrumáže před kladenskou brankou vylovil kotouč jako první a dokázal jej propasírovat za Kopřivu.