Posledních deset zápasů v základní části pro Pardubice! A hned ten dnešní je extrémně důležitý. Je tu souboj dvou posledních extraligových týmů. Hokejisté Pardubic hostí třináctý Litvínov.

Příznivci Pardubic zažili v posledních třech letech několik barážových bitev. Souboj Dynama s Vervou bude mít podobný nádech. Strašák je jasný – přímý sestup!

„Dá se říci, že se hraje o šest bodů, ale pro nás je důležitý každý zápas, který byl a který přijde po Litvínovu. Hráči k pátečnímu utkání musí přistoupit zodpovědně, ale ne se strachem nebo obavou, což by je mohlo svazovat,“ řekl pardubický trenér Milan Razým.

Vzájemné duely Pardubic a Litvínova v této sezoně končily těsným rozdílem. Nejprve Dynamo vyhrálo venku 2:1, potom Verva na východě Čech 4:3. Třetí duel rozhodly až nájezdy, v nichž byl úspěšnější Litvínov.

Ideální scénář pro dnešní duel je jasný. „Hrajeme doma, což musí soupeř pocítit. Musíme na něj nastoupit, dát branku a vedení si udržet až do konce,“ prohlásil útočník Jan Mandát, který překonal litvínovské brankáře ve všech zápasech této sezony.

Skóroval i v posledním utkání v Karlových Varech, kde Dynamo získalo dva body. Ten třetí ovšem neuvěřitelným způsobem v závěru základní hrací doby ztratilo.

„Po zápase ve Varech jsme zresetovali a jsme připraveni na další zápas,“ dodal Mandát.

V předchozích čtyřech duelech Pardubičtí vždy bodovali, kaňkou jsou ovšem ztráty na koncích zápasů. „Myslím si, že jsme zlepšili obranou hru, nedostáváme mnoho branek. Na přesilovkách bychom si představovali vyšší produktivitu a s tím je spojeno i to, že kromě Brna jsme nedali více jak dva góly. Kvůli tomu je tým pod obrovským tlakem. Potřebovali bychom zápas, kde bychom ulítli na tři čtyři góly,“ poznamenal hlavní trenér Razým.

Hráčské změny

Do hry bude znovu připraven i Stěpan Zacharčuk, ruský obránce, jenž za Dynamo odehrál již dva zápasy. „Těsně před námi jsou dvě mužstva, která musíme přeskočit. Poctivě se připravujeme, musíme vyhrát,“ řekl obránce.

Před koncem přestupového období byl aktivní i Litvínov. Jeho poslední posilou je kanadský forvard Chris Langkow. Třicetiletý hokejista působil ve slovenské nejvyšší soutěži, kde nastupoval za MAC Budapešť. Již dříve mužstvo doplnili Michal Moravčík či Akim Aliu.

Litvínov je v tabulce o jeden bod před Pardubicemi (ale má odehráno o dva zápasy méně). Kdo zůstane na posledním místě po pátečním extraligovém kole?