V posledních pěti zápasech neinkasovali pardubičtí hokejisté více než dva góly. Jenže nyní přijela Plzeň. Nejofenzivnější tým extraligy, který na začátku ledna nasázel Dynamu jedenáct gólů a teď v Pardubicích přidal dalších osm. „Myslím, že jsme tady viděli momentálně nejlepší mužstvo extraligy,“ poznamenal hlavní trenér Ladislav Lubina.

Slova o zlepšující se defenzívě v duelu se Západočechy (3:8) neplatila. Mohl za to sedmiminutový výpadek ve druhé třetině, kdy Plzeň skórovala pětkrát.

„Co střela, to gól, dalo by se říct. Plzeň je známá tím, že hodně střílí, mají tam výborné hráče. Bohužel jim to tam napadalo,“ ohlédl se brankář Milan Klouček.

Co se s pardubickým týmem stalo? „S první třetinou jsem byl spokojený, ale druhá už byla z naší strany tragická. Začali jsme si myslet, že můžeme hrát s Plzní vyrovnaný hokej. Samozřejmě se dostavila spousta chyb, inkasovali jsme několik branek z druhé vlny,“ prohlásil kouč Lubina.

Po pátém gólu v pardubické síti se trenéři rozhodli pro výměnu brankářů. Klouček, kterého vystřídal Ondřej Kacetl, odjel ve 32. minutě na střídačku s neobvyklou bilancí: pět obdržených branek a dvě nahrávky.

Klouček asistoval u obou zásahů Briana Ihnačáka. „Zastavil jsem puk za bránou, vzal to náš obránce, který to hodil na Briana a ten se trefil. Byla to taková náhoda,“ řekl.

Dvě asistence jako brankář v polovině utkání? „To je asi rarita. Nemyslím si, že rozehrávka je moje silnější stránka. Je pořád na čem pracovat. Samozřejmě to trénujeme jako ostatní věci, ale bylo to dost se štěstím,“ dodal pardubický odchovanec.

Mrzela ho především vysoká prohra. Stejně jako trenéra Dynama. „Jsem zklamaný, protože v posledních zápasech se nám tohle nestávalo. Dostali jsme pět gólů za šest a půl minuty, to je tragické,“ řekl Lubina.

Výzva: Vezmou „Bolce“ body?
Rychle zapomenout? Tu možnost pardubičtí hokejisté mají. Po osmigólové náloži od Plzně nastoupí již dnes proti Mladé Boleslavi. „Posadí nás to na zadek. Není to tak, že dvakrát bodujeme a půjde nám to pořád. Musíme stále tvrdě pracovat,“ upozornil brankář Milan Klouček.

Dynamo hraje opět v domácím prostředí, zápas 46. extraligového kola začíná v 18 hodin. „Nedělní utkání jsme si museli důkladně rozebrat. Věřím, že hráči předvedou proti Mladé Boleslaví odhodlanější výkon a prokáží silnou vůli a snahu vyhrát,“ uvedl pardubický trenér Ladislav Lubina.

Zápasy jdou nyní v rychlém sledu, ten dnešní je čtvrtým během týdne. Středočeši bojují o co nejlepší výchozí postavení pro play off, patří jim osmá pozice. V této sezoně vyhráli nad Dynamem všechny vzájemné zápasy.