Rodák z Öskemenu strávil šest sezon v ruské KHL. Odehrál 256 zápasů, takže pardubické vedení nekupovalo žádného zajíce v pytli…

„Z možností, které jsme zvažovali, jsme se rozhodli pro Jurije, pro něhož hovoří jeho styl hry a komplexnost. Máme na něho dobré reference a věříme, že nám v naší situaci, kdy máme dlouhodobě zraněné dva obránce, pomůže,“ poukazuje Dušan Salfický, sportovní ředitel HC Dynamo Pardubice.

To ještě netušil, že ze sestavy vypadne velezkušený Jan Kolář. V utkání s Kladnem utrpěl jeden z asistentů kapitána zranění v horní části těla.

Sergijenkovi tak nebrání nic v tom, naskočit již do dnešního utkání s Olomoucí (od 18.00). Ač ještě nastoupil už to bude jeho druhý zápas. První si užil v roli diváka.

„V pátek dopoledne jsem přistál v Budapešti, odkud mě dopravili do enteria areny, kde jsem mohl zhlédnout utkání proti Kladnu. A po jeho skončení jsem byl pozván na pozápasovou oslavu do kabiny. Už se ale těším na led,“ popisuje Sergijenko, jak rychle mohl nasát vítěznou atmosféru v Dynamu.

Na úvod jeho angažmá v pardubickém dresu ho čeká nepříjemný soupeř. Kohouti totiž v letošní sezoně už dokázali Pardubice obrat.

Navíc právě v enteria areně. Zápas skončil bezbrankovou remízou a v prodloužení se radovali hosté. Zatím se jedná o jediné střetnutí, kdy Dynamo ani jednou neskórovalo. Chuť si spravilo na Hané, kde zvítězilo 4:1. Touto výhrou načalo sedmizápasovou vítěznou sérii. Pro připomenutí, momentálně napínají novoroční šňůru čtyř úspěchů v řadě.

Pardubičtí by se v případě plné výhry přiblížili ke druhému místu tabulky na dva body. A nedej (dej) bože, aby ve čtvrtek zvítězili za tři body v Třinci. V případě prohry Mountfieldu ve středu v Litvínově, by se pak na výsluní srovnaly tři týmy s počtem 81 bodů…