VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Minulá sezona pro útočníka Dynama Pardubice JANA KOLÁŘE (34) rozhodně nebyla veselá. Od Pardubic slyšel, že ho nepotřebují a poslaly ho do Slavie. S ní zkušený technik zažil neúspěšnou baráž a sestoupil z extraligy. „Není to rozhodně něco, na co bych byl pyšný," říká v rozhovoru pro Deník.

Teď by se mohlo blýskat na lepší časy. Dynamo by mělo hrát jiný hokej než dřív, ve větším pohybu a tempu. Přesně tohle má hokejový elegán s ladným skluzem a měkkýma rukama rád.

Vrací se vám po závěru loňské sezony do hokeje zase chuť?
Já ji mám naštěstí pořád (usměje se). Ale po letní přípravě, která je vždycky spíš o té dřině, tak se těším. Přichází teď víc hokejových věcí, z toho pak radost máte.

Byl sestup se Slavií z extraligy nejhorší věc, jakou jste s hokejem kdy zažil? Dá se mluvit 
o hokejové depresi?
Nevyšlo nám to. V baráži jsme se semkli, makali, jak to jenom šlo, tam žádná poraženecká nálada předem nebyla. Výsledek byl smutný hodně. Můj pocit ale byl, že jsme si v téhle fázi sezony vážně hrábli na dno. Jenže jsme prohráli, nepodařilo se nám extraligu udržet. Ale nemluvil bych 
o tom, že šlo o nejhorší věc, 
jakou jsem s hokejem zažil.

Celý rozhovor s Janem Kolářem najdete na straně 20 v pátečním vydání východočeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání novin.