Pardubičtí se vydali na jih Moravy ještě bez stříbrného trenéra Radima Rulíka, který si musel po hektickém šampionátu trochu odpočinout. Dynamo se poučilo z předchozího venkovního utkání ve Vítkovicích a od úvodního buly ho bylo plné hřiště. Brněnský gólman si prakticky neoddechl. V osmé minutě vyrazil Ciencialovu střelu a Sedlák si ho vychutnal.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Podařilo se nám vstřelit první gól, což byl náš cíl. Hráli jsme velmi dobrý hokej, měli jsme pohyb a soupeře jsme zatlačili,“ ohlédl se za první třetinou pardubický asistent Marek Zadina.

Jestliže chtěli domácí s nepříznivým vývojem skóreve druhé části něco udělat, tak se jim plány zbortily jako domeček z karet. Hned v první minutě je do dvougólového skluzu umístěnou střelou k tyči poslal Kousal. Třetí hřebíček do jejich rakve zatloukl Kolář, který dostal od protihráčů dostatek času i prostoru na zakončení.

„Výborný vstup jsme měli i do druhé třetiny. Tým se zklidnil, předváděli jsme hokej, který jsme chtěli. Rychlý, agresivní, ale zároveň dobrý systémově. Kluci plnili pokyny a hráli velmi dobře,“ chválil tým jeho trenér.

V sedmé minutě poslední periody zažehl jiskřičku naděje Flek. Plamen zn. Brno ale nedovolil Will rozfoukat. Tečku za vydařeným utkáním udělal při risku domácích s prázdnou bránou Zohorna.

„Ve třetí třetině jsme inkasovali gól a soupeř se dostal na koně. Vytvářel si tlak, ale my jsme se prezentovali výbornou obrannou činností. Navíc nás podržel gólman. Jsme hrozně rádi, že jsme zápas zvládli, připsali si tři body a navázali na domácí duel s Vary,“ těšilo Zadinu.

Vyhlíží plný dům

Teď přijíždí finalista Spenglerova poháru. Uspěl v konkurenci kanadského, švédského i švýcarského hokeje.  

Po výměně trenérů, když Paterovo místo obsadil Hořava, se Sparta zvedla i v lize. Z posledních čtrnácti ligových zápasů jich hned dvanáct vyhrála. A v tabulce už notně buší na první čtyřku.

„Bude to boj o každý metr ledu. Se Spartou jsou vždycky perfektní zápasy. Já osobně pro ti nim strašně rád hraji. Nastoupíme před domácím publikem. Určitě bude zase vyprodáno, takže se všichni těšíme. Doufám, že naše příznivce potěšíme výhrou,“ přeje si pardubický útočník David Cienciala.

Oba dosavadní souboje letošní sezony byly vzácně vyrovnané. Doslova a s nezdarem hostitele. Pardubice doma prohrály 2:3 po nájezdech, aby pak v Praze zvítězily 3:2 v základní hrací době.