Brněnští hokejisté utli střeleckou křeč. Ve 22. extraligovém kole se skoro dvě třetiny trápili, v závěrečných dvaceti minutách zabrali, otočili nepříznivý stav a zvítězili nad Pardubicemi 3:1.

„Zápas se lámal ve druhé třetině. Za stavu 0:1 jsme přežili oslabení 3 na 5,“ hledal klíčový okamžik brněnský kouč Pavel Pazourek. Jeho svěřenci poté chytili šanci za pačesy.

Ve dvojnásobné přesilovce se čtyři vteřiny před druhou sirénou s pomocí pardubického gólmana Růžičky prosadil Šindel a nastartoval tým do poslední části. „V ní jsme předvedli nejlepší hokej. Hráli jsme agresivně a tlačili jsme se do branky,“ pochvaloval si Pazourek.

Téměř čtyřicet minut to přitom vypadlo, že si Pardubice sebevědomě kráčí pro vítězství. Kometa měla bezzubý tlak, hosté hráli na vyčkávanou a podnikali smrtící brejky.

„Měli jsme hodně šancí odskočit soupeři na dvou- až tříbrankové vedení. Promrhali jsme je, volili jsme přihrávku navíc místo zakončení. A vyrovnávací gól Kometu polil živou vodou,“ měl jasno pardubický kouč Václav Sýkora.

Zmar hostů v poslední části hry symbolizovala jediná střela na gólmana Sasu Hoviho, který podruhé po sobě dostal v brněnské brance přednost před Jiřím Trvajem.

„Čeká nás desetidenní pauza. Odjíždím do Finska šťastný. Konečně tam můžu říct, že jsem vyhrál,“ usmíval se finský gólman, který oslavil první vítězství v dresu Komety.

Domácí po šesti zápasech opět vsadili na rozložení sil do čtyř formací. Do hry se tak vrátili obránci Kempný s Mojžíšem nebo útočníci Ludvík a Brabenec.

„Hrozně moc jsem se na zápas těšil, když trenér oznámil, že budeme hrát na čtyři pětky. Šest zápasů jsem seděl. To hráč samozřejmě prožívá, ale klukům pár zápasů vyšlo a nebylo nutné sahat do sestavy,“ povídal Kamil Brabenec.

Extraligu nyní čeká desetidenní reprezentační pauza. „Bude pro nás pozitivnější, že jsme skončili vítězstvím. Atmosféra bude uvolněnější,zase přijdou vtípky. Zlepšili jsme hru, ale musíme odstranit triviální chyby. Chceme se konečně odrazit,“ dodal Brabenec.

Kometa slavila výhru už bez asistenta Baďoučka

Brněnská hokejová střídačka slavila výhru nad Pardubicemi už bez trenérského asistenta. Václav Baďouček totiž po páteční prohře se Slavií na vlastní žádost opustil klub.

Podle kuloárních informací by se mohl už v tomto týdnu objevit na lavičce Karlových Varů, které po odvolání Josefa Palečka shání kouče.

„Po zápase volal a oznámil, že už týmu nemá co dát. Budeme hledat náhradu, nechceme se ale ukvapit,“ řekl pro klubový web majitel Komety Libor Zábranský. Poslední mužstvo nejvyšší hokejové soutěže tak prozatím povede pouze trenér Pavel Pazourek.

Ten vzal konec svého kolegy bez výraznějších emocí. „Vašek se rozhodl, jak se rozhodl. Určitě měl k tomu své důvody. Člověk to musí brát jako profesionál. Jsem rád, se to neprojevilo na naší koncentraci na výkon,“ povídal Pazourek.

Ten nechtěl jméno nového kolegy nijak komentovat. „Rozhodne se v příštích dnech. Víc k tomu zatím neřeknu,“ dodal brněnský kouč, kterému v utkání s Pardubicemi na lavičce pomáhal vedoucí mužstva Ota Železný.

Na odchod asistenta Baďoučka reagoval také útočník Kamil Brabenec.

„Přišel se s námi přišel rozloučit do kabiny. Chtěl dát týmu nový impulz. Můžeme jen říct, že porážky nebyly jeho chyba. Je nás tu pětadvacet lidí a musíme se o výhry rvát,“ zdůraznil Brabenec.

Baďouček přišel k brněnskému mužstvu ze Znojma, poté co Kometa v dubnu letošního roku odkoupila extraligovou licenci.

Nejprve dělal asistenta Vladimíru Kýhosovi, po jeho odvolání vykonával stejnou funkci pod vedením Pazourka.

Sedmačtyřicetiletý plzeňský rodák působil před angažmá ve Znojmě v roli asistenta také v Karlových Varech, kam se možná už brzy vrátí.

Můžu jet do Finska všem říct, že jsme vyhráli, smál se Hovi

Blonďatý střízlík se stříbrnými betony přivádí fanoušky hokejové Komety do varu. Finský brankář Sasu Hovi se v neděli stal hrdinou utkání proti Pardubicím.

Nejlepším hráčem utkání překvapivě vyhlášen nebyl, ale diváci si fantóma brněnského brankoviště vyžádali skandováním jeho jména po zápase na led. Jeho atypický gólmanský styl přinesl Kometě důležité tři body.

„Všichni můžou jít dnes domů s tím, že jsme hráli lépe než Pardubice,“ zářil sedmadvacetiletý brankář, který je v Brně na hostování do konce sezony.

Jak vypadal zápas z brankoviště?
Byl to zase docela těžký zápas, protože jsme dali málo gólů. Jsem ale velmi spokojený s poslední třetinou, která byla rozhodující. Myslím si, že tak, jak jsme hráli dnes třetí třetinu, jsme ještě nezahráli v celé sezoně. Snad jsme se chytili a budeme hrát konečně dobře i v dalších zápasech.

V první třetině vás ale obrana nechávala na holičkách…
Trošku jsme byli na začátku pobláznění. Chtěli jsme dát hodně gólů. Bránění je pořád náš problém a stále nám moc nejde. Chceme hrát ofenzivní hokej a potom hra podle toho vypadá. Dneska stačilo naštěstí i míň gólů.

Jak se cítíte po utkání, kde Kometa brala body premiérově s vámi v bráně od první minuty?
Dnes to bylo moje první výhra v bráně a to je pro mě velmi důležité. Následuje pauza a já můžu jet konečně domů do Finska všem říct, že jsem chytal, a že jsme vyhráli. (směje se)

Myslíte, že budete teď v Kometě jednička?
Ne, takhle to vůbec není. Chytá brankář, který se cítí líp. Jirka (Trvaj, pozn. red.) je výborný brankář. Když já chytám špatně, jde do brány on, anebo opačně.

Na vás je vidět, že se brněnskou atmosférou bavíte. Vy ale bavíte na oplátku i brněnské tribuny…
Já jsem věděl už před dvěma lety, že je tady výborná atmosféra. Hned, když mi můj agent zavolal, že můžu jít chytat do Brna, tak jsem moc dobře znal brněnské diváky. Výbornou atmosféru mám jednoduše strašně moc rád. (usmívá se)

Co říkáte tomu, že si fanoušci hodně oblíbili i vás?
Je to super. Pro mě je výborné, když cítím, že mě fanoušci mají rádi. Je to velké plus. Každý zápas cítím, že všichni fanoušci bojují s námi na ledě.

HC Kometa Brno – HC Eaton Pardubice 3:1

Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0

muž zápasu: Erat

Brno: Hovi – Bičánek, Koma, Novák, Ovčačík, Richter, Houdek, Mojžíš, Kempný – Erat, Dopita, Selingr – Šindel, Huml, Vondráček – Pucher, Procházka, Dlouhý – Bourret, Ludvík, Brabenec. Trenér: Pazourek.

Pardubice: Růžička – Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář I, Drtina – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Radil, Kousal – Kolář I, Divíšek, Rákos – Buchtele. Trenér: Sýkora.

Branky a nahrávky: 40. Šindel (Bičánek), 47. Dopita (Selingr, Bičánek), 59. Erat (Selingr) – 28. Starý (Koukal, Kolář). Rozhodčí: Mikula, Minář – Hlavatý, Tošenjovan. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200.