Žádný zázrak se nekoná. Pardubice hrály většinu zápasu na hraně možností, ale Litvínov je stejně utloukl. Včera vyhrál 2:1. Semifinále je jeho. Východočeši mohou plánovat dovolenou. A taky litovat, že takhle nehráli od začátku čtvrtfinále…

Šest minut před koncem prodloužení je složil Viktor Hübl.

Hosté začali skvostně, rychle vedli a pak je držel neskutečnými zákroky brankář Robert Kristan.

Slovinský gólman v klidu strčil do kapsy hvězdného Pavla Francouze na druhé straně.

Proti Pavelkovi předvedl parádní rozštěp, když Karel Kubát vyrazil na sólo přes čtyři Pardubické, Kristan mu postavil na brankové čáře závoru. Velkých momentů měl hodně. Třeba jako když Hašek ve skluzu s nohama nahoře zkrotil další gólovou ránu, nebo klíčové zákroky při dlouhé litvínovské přesilovce pět na tři.

Náskok si Pardubice vypracovaly už ve 4. minutě, když 
Petr Sýkora proměnil dvojnásobnou přesilovku. Úspěch slavila jeho dělovka z první.
Těsně před startem zápasu vypadl ze sestavy kapitán hostí Petr Čáslava. Ale nesesypali se, spíš je nešťastná událost stmelila.

Obrana „pojišťováků"? Z lídrů, se kterými se počítalo před sezonou, zbyl jenom Václav Benák. Tady je další výčet: Čutta, jehož půl roku žádný tým v extralize vůbec nechtěl, Havlík, který hrál vloni v Polsku, po otřesu mozku se vracející Gregorc, plus Mocek, 
s nímž Pardubice před sezonou přestaly počítat a pak už jen mladíci Korím se Ščotkou.

Tahle „parta na odstřel" přitom dokázala krotit litvínovské hvězdy. Bojovala, rvala se, srážela se. Oproti prvním třem zápasům série to byl ohromný kontrast. Žádná volnost pro mistry hokeje ve žlutém. Pěkně na ně od podlahy!
Hubený náskok armáda bojovníků držela až do začátku třetí třetiny. Pak ale zaúřadovalo druhé hvězdné litvínovské komando a Petružálek přece jen Kristana procedil.

Smrtící trefu Pardubicím uštědřil v prodloužení Viktor Hübl, který se dostal do samostatného úniku a proměnil.

Litvínov – Pardubice 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 41. Petružálek (Hanzl, Ručinský), 74. Hübl (Lukeš) – 4. Sýkora (Gregorc, Zohorna).
Rozhodčí: Homola, Hejduk – Bláha, Špůr. 

Vyloučení: 4:9.
Využití: 0:1.
Diváci: 5 742.
Konečný stav série: 4:1.

HC Verva Litvínov: Francouz – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Štindl, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, 
Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan. Trenér: Radim Rulík.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Benák, Čutta, Gregorc, Havlík, 
Mocek, Ščotka, Korím – Radil, Nahodil, Cetkovský – Sýkora, Venkrbec, Zohorna – Tybor, Marcinko, Kaut – Poulíček, Moučka, Starý. Trenér: Miloš Říha st.